loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

DROGOWE DOŻYNKI

Administrator

Podczas gminnych dożynek w Słupi Koneckiej odbyło zdjęcie DROGOWE DOŻYNKI...się poświęcenie i oficjalne otwarcie drogi powiatowej oraz dwóch fragmentów dróg gminnych. Piękny korowód bryczkami i traktorami przemieszczał się nimi z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy do Słupi, gdzie odbywały się centralne obchody. Uroczystą Mszą św. dziękczynno-błagalną za tegoroczne plony rozpoczęły się obchody gminnego święta plonów w Słupi. Po nabożeństwie celebrowanym przez ks. Henryka Podgórskiego, delegacje z wieńcami oraz goście przemieścili się do Słupi, jadąc nową nawierzchnią drogi powiatowej.

 

Był to przyczynek do jej oficjalnego otwarcia i poświęcenia. Również sąsiadujące ze wspomnianą drogą dwa odcinki dróg gminnych poddane zostały tej ceremonii.

- Cieszy nas, że użytkownicy tego odcinka, przy którym zlokalizowany jest też parafialny cmentarz, mogą korzystać z nowej nawierzchni – mówi starosta Bogdan Soboń, któremu towarzyszyli: Andrzej Marek Lenart, wicestarosta, Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Sadorski, sekretarz powiatu, Stanisław Mościński, dyrektor Zarządu Dróg powiatowych w Końskich. Gospodarzem spotkania był wójt Robert Wielgopolan, któremu towarzyszyła małżonka.

Jak podkreślał wójt Wielgopolan, inwestycje drogowe, to efekt współpracy zarówno z Zarządem Powiatu Koneckiego, jak i możliwość skorzystania z dofinansowań rządowych w ramach tzw. „schetynówek”. Łącznie oddane odcinki liczą ponad 3,23 km. Nowa nawierzchnia powiatowa liczy 1500 metrów. Koszt jej wykonania wyniósł ponad 360 tys. zł, podzielony po połowie między gminą Słupia a powiatem.

W uroczystościach uczestniczyli też: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, wicewojewoda oraz Krzysztof Lipiec, poseł na Sejm RP.

Jako, że dożynki to też czas wspólnej zabawy, na scenie wystąpili: dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy, Kapela Świętokrzyska z Kielc, a gwiazdą wieczoru był Norbi, ze swoim szlagierem „Kobiety są gorące”.

 

GALERIA - DROGOWE DOŻYNKI ...

1  0  3

47  5  6

7  8  9

10  11  12

13  14  15

16  17  18

19  20  21

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

44  45  46

4

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich