loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

RADOSNY FESTYN W SMYKOWIE

Administrator

Tłumy ludzi przybyły na lokalny festyn do Smykowa. zdjęcie FESTYN JAGÓDKA Było smacznie i zabawnie, bo w czasie trwania zabawy odbyły się konkursy na najlepszą lokalną potrawę, ale też lepienie pierogów i ich jedzenie na czas. Warto dodać, że były to pierogi z… jagodami. Obok kulinarnych odcieni lokalnego święta, miało miejsce bardzo ważne, społeczne wydarzenie. Samorządowcy wmurowali cegły pod budowę przedszkola sąsiadującego z Urzędem Gminy, na które gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

 

Koszt wybudowania obiektu to 2,2 miliony złotych, z czego blisko 2 miliony stanowi unijne dofinansowanie. W placówce mają powstać trzy oddziały przedszkolne, do których uczęszczać będzie około 60 przedszkolaków. W części budynku będą też pomieszczenia dedykowane inicjatywom społecznym, w tym m.in. świetlica.

Kamień węgielny pod budowę przyszłego przedszkola wmurowali: Adam Jarubas, marszałek województwa, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, Bogdan Soboń, starosta konecki oraz gospodarze gminy: Józef Śliz, wójt oraz jego zastępca Radosław Orzelski. O pomyślność i powodzenie robót budowlanych modlił się ks. dr Piotr Supierz, nowy proboszcz parafii w Miedzierzy. Obecna była również Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu.

Rozstrzygnięty został też konkurs ekologiczny, którego laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. W konkursie lepienia pierogów zwyciężyła drużyna z Królewca, która ulepiła ich aż 165 sztuk.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Smykovia, Królewiaczki oraz zespół disco polo „After Party”. Finałem dyskoteka pod gwiazdami.

 

GALERIA-  FESTYN JAGÓDKA ...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich