loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Zbiornik wodny - BROWARY I

Paweł Goraj - Administrator

Browary I to jeden z dwóch niedużych bliźniaczych zbiorników położonych na obrzeżach miasta Końskie przy ulicy Browarnej. Powierzchnia lustra wodnego nie przekracza 1ha. Staw leży na niewielkim cieku wodnym. Wokół jest miejsce na wypoczynek i spacery, gdzie chętnie mieszkańcy samego miasta, ale również okolicznych miejscowości korzystają z uroków i dobrobytu zbiornika wodnego. Częstymi bywalcami tego łowiska są dzikie łabędzie i kaczki.

Po rewitalizacji zbiorniki Browary cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców miasta. Urokliwy zakątek posiada wszelkie atuty do aktywnego wypoczynku: są ławeczki, mostek, bezpieczne podesty dla wędkarzy, stoliki do gry w szachy, a co najważniejsze dogodna ścieżka rowerowa. Doskonałe miejsce do obcowania z przyrodą.