loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PREZENTACJA POWIATU PODCZAS DOŻYNEK WOJEWÓDZKICH

Administrator

W niedzielę 3 września na lotnisku w Masłowie odbyły zdjęcie DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE...się dożynki wojewódzkie, podczas których zaprezentował się również powiat konecki z wieńcem uplecionym przez Rogowianki. Delegację powiatu koneckiego stanowili: Bogdan Soboń, starosta konecki, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu Koneckiego, Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Kurcbart, radny Rady Miejskiej w Stąporkowie. Obecni byli również Wiesław Stępień, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zarazem prezes OSM Końskie, ale też Józef Śliz, wójt gminy Smyków. Wieniec dożynkowy nieśli druhowie OSP Radoszyce w składzie: Łukasz Janiszewski, Maciej Kruszyna, Zdzisław Relidzyński oraz Adam Zajączkowski,, zaś ośpiewali go członkowie zespołu ludowego „Rogowianka”.

 

Na stoisku powiatu koneckiego przygotowanym przez WTZ Końskie nie zabrakło materiałów promocyjnych tj. plany lekcji, widokówki, zakładki, które obok lokalnego produktu jakim są Podkówki Koneckie, rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki. Mimo deszczowej aury na lotnisku w Masłowie było wielu zwiedzających, a humory dopisywały, co wyraźnie podkreślał gospodarz dożynek – Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

- Jesteśmy w gościnnym Masłowie, by cieszyć się ze zwieńczenia całorocznej pracy rolników. Z rąk starostów dożynkowych odebrałem chleb wypieczony z zebranego w tym roku ziarna. Jest on symbolem pracy, obfitości i dobrobytu, oraz gościnności i wspólnoty. Nisko się kłaniam rolnikom i w ten symboliczny sposób oddaję honor ludziom polskiej wsi. Tym, którzy dbają, aby nikomu na naszych stołach chleba nie zabrakło – mówił marszałek Adam Jarubas, który witał gości i delegacje powiatowe wraz z Michałem Godowskim, starostą kieleckim i Tomaszem Lato, wójtem Masłowa. Starostami tegorocznych dożynek wojewódzkich byli: Beata Popis z Obic w gm. Morawica oraz Michał Nawarro z Jędrzejowa.

Uroczystości na lotnisku poprzedzone zostały uroczystą mszą św. w intencji rolników, która odprawiona została w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie. Dożynki uświetniły m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz program artystyczny pn. „Estrada folkloru" przygotowany przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

 

GALERIA - PREZENTACJA POWIATU ...

2  3  4

6  5  7

8  9  10

11  12  13

15  14  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich