PAMIĘĆ O PATRONIE POWIATU KONECKIEGO 14.06.2010

W dniu 11 czerwca 2010 roku samorządowcy powiatu koneckiego w osobach: Helena Obara – Przewodnicząca Rady Powiatu, Bogdan Soboń - Wicestarosta, Wiesław Basiak – Członek Zarządu oraz Roman Struzik – Sekretarz, złożyli przed pomnikiem bł. ks. Kazimierza Sykulskiego symboliczne kwiaty i zapalili znicze, dając tym samym wyraz pamięci dla poświęcenia i zasług jakie w swej codziennej posłudze kapłańskiej przedstawiał ks. Sykulski.GaleriaV BIEG ODROWĄŻÓW 14.06.2010

11 czerwca w Parku Miejskim w Końskich odbył się V Bieg Odrowążów. Głównym organizatorem biegu było "Nadleśnictwo Barycz" w Baryczy k. Końskich przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Końskich, Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, Oddziału PTTK w Końskich oraz firm i sponsorów prywatnych bez których nie byłoby licznych atrakcji i upominków. Honorowy patronat nad imprezą objął Andrzej Marek Lenart - Starosta Konecki, który wraz z Jarosławem Przygodzkim - Nadleśniczym Nadleśnictwa Barycz przywitali licznie zgromadzonych uczestników imprezy i życzyli wytrwałości w rywalizacji na trasie biegu. Bieg przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w rocznikach od 1993 do 2002 roku i odbywał się na 800 metrowej pętli, która prowadziła przez alejki parkowe oraz ulicę Mieszka I. Uczestnictwo w biegu miało charakter dobrowolny za wcześniejszą zgodą rodziców i miało na celu propagowanie biegania jako formy ruchu, ochrony przyrody oraz poznawanie historii Końskich i rodu Odrowążów. W biegu wzięło udział blisko 300 uczestników, co było zaskoczeniem, a jednocześnie budziło wielkie zadowolenie organizatorów imprezy. Dziś w dobie wszechpotężnej elektroniki często zapominamy o wczesnej profilaktyce, takiej jak choćby piątkowy bieg Odrowążów, co w przyszłości niejednokrotnie ma fatalne konsekwencje w kondycji zdrowotnej naszych dzieci. Dlatego my, jako dorośli promujmy wszelkie działania zdrowotne w tym szczególnie formy aktywności ruchowej wśród najmłodszych, co nie wątpliwie pozwoli naszym dzieciom utrzymywać właściwą kondycje zdrowotną, a nam jako rodzicom bezpiecznie patrzeć na ich dalszy rozwój - powiedział Starosta Konecki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, natomiast osoby biorące udział w biegu w poszczególnych kategoriach, które zajęły miejsca od 1 do 6 otrzymały okolicznościowe dyplomy, a od 1 do 3 puchary oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami imprezy byli: „ALPOL GIPS”- Fidor; „HYDROMEL”; WALIGÓRSKI.

GaleriaNIEMIECCY NIEPEŁNOSPRAWNI W GOŚCINIE U KONECCZAN 14.06.2010

Kilkuosobowa grupa niepełnosprawnych z Niemiec wraz z opiekunami gościła przez tydzień w koneckich Warsztatach Terapii Zajęciowej. Po raz drugi niepełnosprawni z niemieckiego miasta Quedlinburg, na co dzień pracujących w specjalnym ośrodku, odwiedzili partnerską konecką placówkę. Wraz z nimi przybyli opiekunowie: Ulrike Kleye i Heinrich Warnecke. Warsztaty Terapii Zajęciowej gościły sąsiadów zza zachodniej granicy od poniedziałku do soboty. Goście uczestniczyli we wspólnych warsztatowych zajęciach, poznawali pracę naszych niepełnosprawnych w poszczególnych pracowniach. Zwiedzali ziemię świętokrzyską, odwiedzili marszałka województwa Adama Jarubasa, zwiedzili konecki Dom Pomocy Społecznej "Cichy Zakątek”, bawili się podczas wspólnego ogniska w Maleńcu.
– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Bałtowa i tego, co znajduje się we wspaniałym parku rozrywki" – powiedział nam po wycieczce Heinrich Warnecke, który z podobną grupą był w Końskich rok temu.
– Cieszymy się z gościny u marszałka w Kielcach i ze wspólnej zabawy. W Końskich czujemy się jak u siebie w domu, dlatego zawsze chętnie tu będziemy wracać, by pomagać i wspierać waszych niepełnosprawnych. Marzy mi się, aby mogli oni pracować tak jak nasi w specjalnym zakładzie, gdzie za swoją pracę otrzymują zapłatę. Zaprzyjaźnione placówki z Końskich i Quedlinburga mają w planach spotkanie w Niemczech pod koniec bieżącego roku. Natomiast w przyszłym roku chcielibyśmy wspólnie pojechać na wycieczkę do Watykanu.

GaleriaXI EDYCJA „JARMARKU u STARZECHA” 04.06.2010

30 maja 2010 roku Wydział Promocji i Kultury na czele ze Starostą Koneckim Andrzejem Markiem Lenartem oraz Naczelnikiem Dariuszem Kowalskim reprezentował Powiat Konecki na cyklicznej imprezie organizowanej przez Starostwo Powiatu Starachowickiego pod nazwą "Jarmark u Starzecha". Wydział Promocji i Kultury zapraszał wszystkich zwiedzających stoisko naszego powiatu do odwiedzenia Powiatu Koneckiego, szczególnie podczas zaplanowanych na 17 - 18 lipca 2010 roku KUŹNIC KONECKICH. Stoisko Powiatu Koneckiego odwiedzili samorządowcy powiatu starachowickiego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych powiatów województwa świętokrzyskiego. Jarmark jest jedną z większych imprez organizowanych przez Powiat Starachowicki w trakcie, której odwiedzający mogli zapoznać się z wieloma przedstawicielami wystawców sztuki i rzemiosła artystycznego m. in.: kowalstwem, garncarstwem, rzeźbiarstwem czy hafciarstwem. „Starzech” to także występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się liczne zespoły dziecięce i młodzieżowe ze starachowickiego domu kultury. Gościnnie wystąpił zespół ”SCOTTLANDYARD”. Gwiazdą wieczoru „NA SZLAKOWISKU” był zespół „TSA”, występu którego, niestety z przyczyn promocyjno - marketingowych nie mogliśmy zarejestrować na taśmie filmowej.

Galeria