VIII MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI "SZLAKIEM WALK MAJORA HUBALA"27.08.2007

Od 23-26 sierpnia odbył się ósmy Wyścig Kolarski "Szlakiem Walk Majora Hubala".

Po raz pierwszy wyścig był wieloetapowy:

Prolog - ulicami Radomia 1800 m(czasówka)
I etap - Szydłowiec- Szydłowiec 163 km
II etap - Końskie-Końskie 180 km
III etap - Włoszczowa-Włoszczowa- 143 km

Organizatorem wyścigu był srebrny medalista olimpijski z Seulu w 1988 roku Andrzej Sypytkowski. Współorganizatorami byli: starosta konecki-Andrzej Marek Lenart, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, prezydent Radomia, burmistrz Szydłowca, burmistrz Włoszczowy, marszałek województwa świętokrzyskiego.
Na trasie wyścigu stanęło 55 zawodników (przedstawiciele najlepszych grup polskich oraz reprezentanci Litwy, Łotwy i Białorusi).
W Końskich o godz. 11 samorządowcy złożyli wieńce pod pomnikiem majora Hubala, a następnie odbył się honorowy start II etapu. Cztery okrążenia po 45 km najszybciej pokonał Krzysztof Jeżewski z CCC Polsat Polkowice, drugi na mecie był Aleksejs Saramontis z Litwy, a trzeci Tomasz Kiendyś, który został zwycięzcą VIII Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala.
Żółtą koszulkę zwycięzcy wyścigu odebrał z rąk Starosty Koneckiego Andrzeja Marka Lenarta.

(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)

DELEGACJA SAMORZĄDOWCÓW NA UKRAINIE27.08.2007

W dniach 17- 21 sierpnia 2007 roku w rejonie Pohrebyszcze na Ukrainie przebywała delegacja koneckich samorządowców na czele ze starosta koneckim Andrzejem Markiem Lenartem.
Wraz ze starostą na Ukrainie przebywali: wicestarosta Bogdan Soboń, Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Obara, członek Zarządu Wiesław Basiak, wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich Wojciech Przybylski.
Wizyta miała na celu kontynuację wzajemnych stosunków pomiędzy rejonem Pohrebyszcze a Powiatem Koneckim. W ramach rewizyty delegacja ukraińska otrzymała zaproszenie na "Dożynki Powiatowe" w dniach 8-12 września br.
We wrześniu powstanie grupa osób odpowiedzialna za nawiązanie wzajemnych kontaktów na szczeblu gospodarczym, kulturalnym i polityki społecznej.

(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE "CUD NAD WISŁĄ"27.08.2007

Sierpień jest miesiącem rocznic patriotycznych. Również na naszym terenie pamiętano o ofiarności ludzi tamtych czasów.
15 sierpnia 2007 przedstawiciele samorządu koneckiego na czele ze Starostą Koneckim Andrzejem Markiem Lenartem złożyli wieńce przy pomniku Powstańców na koneckim cmentarzu oraz przy płycie upamiętniającej działalność Polskiej Organizacji Wojskowej.
(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)"WSCHÓD BIZNESU" - to krok w nowoczesność i szansa na rozwój Twojej firmy13.08.2007

Jeśli jesteś właścicielem mikro albo małego przedsiębiorstwa, a chcesz być zawsze o krok przed konkurencją, weź udział w projekcie "Wschód Biznesu". Dzięki pomocy profesjonalnego doradcy oraz szkoleń dostosowanych do Twoich potrzeb, będziesz mógł podnieść kwalifikacje swoje oraz pracowników. Usprawnisz działalność firmy i opracujesz plan jej rozwoju.
Skorzystaj z doświadczenia praktyków biznesu, którzy odnieśli sukces! Udział w Projekcie może być bezpłatny!!! Więcej informacji znajdziesz w dokumencie:

Załączniki:
Projekt realizowany jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości , a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.PROJEKT DLA KOBIET 09.08.2007

Jeżeli :OFERUJEMY CI:

WIEDZĘ             PIENIĄDZE             WSPARCIE


KONECKIE STOWARZYSZENIE
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Zaprasza kobiety powyżej 30 roku życia do wzięcia udziału w Projekcie: "Nowe Kwalifikacje, Praca, Przedsiębiorczość dla bezrobotnych kobiet"

MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z:

Do dyspozycji będą doradcy, którzy pomogą w rozwiązywaniu problemów w pierwszych miesiącach funkcjonowania firmy. Wśród doradców znajdą się specjaliści w zakresie prowadzenia mikroprzedsiębiorstw, psychologowie i inni.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do:
Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości
Osobiście: biuro KSWP, ul. Mieszka I-go 1, 26-220 Końskie
Telefonicznie: 041 375 14 55 lub 041 375 14 56
Drogą mailową : r_sidor@kswp.org.pl, www.kswp.org.pl
Combidata Poland Sp. z o. o., 30@eduportal.pl, www.30.eduportal.pl, Infolinia 801 30 30 30

Pliki do pobrania:Świętokrzyskie Dni Otwarte Muzeów 1-5 października 2007 r.08.08.2007

Świętokrzyskie Dni Otwarte Muzeów zaplanowane zostały w terminie od 1 do października 2007 roku. Są one swoistą kontynuacją Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych w całym kraju w dniach 8-9 i 15-16 września br., których koordynatorem w Polsce jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.
Głównym celem tego projektu jest przede wszystkim promocja turystyki kulturowej poprzez udostępnienie nieodpłatne lub częściowo odpłatne placówek muzealnych województwa świętokrzyskiego. To, co na co dzień jest niedostępne zostaje "otwarte" oraz zostaje wzbogacone o dodatkowe, ciekawe wydarzenia i atrakcje, mające na celu popularyzacje wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego własnego regionu.
Pragniemy poinformować, że do programu włączył się Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. W związku z tym ZZH przygotował dodatkowe atrakcje, m. in.: w dniach 1-5 października 2007 bilety wstępu do Zakładu będą kosztować 2 zł, uruchomione będzie koło wodne oraz maszyny do produkcji narzędzi gospodarczych. Każdy zwiedzający ZZH będzie mógł własnoręcznie wybić pamiątkową monetę przypominającą 220 rocznicę wizyty króla Stanisława Poniatowskiego w Maleńcu. Przygotowane zostanie również miejsce ogniskowe, gdzie dla zwiedzających będzie możliwość upieczenia kiełbasek.
Poprzez takie inicjatywy pragniemy zainteresować dzieci i młodzież szkolną naszego regionu dziedzictwem kulturowym oraz zachęcić do obcowania z zabytkami techniki znajdującymi się w regionie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!AKCJA-ŚWIĘTOKRZYSKIE WAKACYJNE MIEJSCA MOCY!08.08.2007

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje akcję turystyczno-promocyjną pod nazwą "Świętokrzyskie Wakacyjne Miejsca Mocy". Akcja ta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Informujemy, że do akcji przyłączył się Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.
Pierwsze 50 osób, które zgłosi się po wakacjach z zebranymi w paszportach potwierdzeniami wejścia do co najmniej 11 atrakcji do Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego otrzyma okolicznościowe upominki.

Serdecznie zapraszamy !MIĘDZYNARODOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY W NIEMCZECH07.08.2007

W dniach 29 VII- 12 VIII 2007 roku w miejscowości Schirke (w górach Harzu) w Niemczech trwa V Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy. Odbywa się ona w ramach niemieckiego programu kulturalnego- "Wszyscy inni -wszyscy równi".
W obozie bierze udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Oprócz Polaków w obozie uczestniczy młodzież z Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy i Łotwy. Uczestnicy posługują się językiem niemieckim.
Młodzież konecka uczestniczy w takiej formie spotkania z rówieśnikami krajów europejskich już kolejny raz. Młodzi ludzie z naszego regionu biorą udział w licznych spotkaniach o charakterze kulturalnym, w wycieczkach krajoznawczych. Poprzez takie inicjatywy nasza młodzież ma możliwość zaprezentowania walorów naszego regionu młodym ludziom innych krajów tworzących wielką rodzinę europejską.

W tym roku w dniach 31 VII- 2 VIII 2007 roku z naszą młodzieżą w obozie na zaproszenie organizatora Pana Uwego Kleina uczestniczył Starosta Konecki Andrzej Marek Lenart wraz z małżonką.
Oprócz licznych spotkań w których Starosta uczestniczył, brał on również udział w "Wieczorze Narodowym" podczas którego nasza młodzież prezentowała historię, obyczaje, tradycje, kuchnię naszego regionu.

Organizatorzy zaproponowali Staroście Koneckiemu, aby kolejny obóz młodzieżowy odbył się w 2008 roku w Sielpi.

W ramach wizyty Starosta Konecki spotkał się 2 sierpnia br. z zastępcą Starosty Wernigerode Urlichem Senge w celu nawiązania współpracy z powiatem niemieckim na szczeblu wymiany gospodarczej, kulturalnej, edukacyjnej, zdrowotnej.AKCJA - ŚWIĘTOKRZYSKIE WAKACYJNE MIEJSCA MOCY!06.08.2007

Świętokrzyskie Dni Otwarte Muzeów zaplanowane zostały w terminie od 1 do 5 października 2007 roku. Są one swoistą kontynuacją Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych w całym kraju w dniach 8-9 i 15-16 września br., których koordynatorem w Polsce jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.
Głównym celem tego projektu jest przede wszystkim promocja turystyki kulturowej poprzez udostępnienie nieodpłatne lub częściowo odpłatne placówek muzealnych województwa świętokrzyskiego. To, co na co dzień jest niedostępne zostaje "otwarte" oraz zostaje wzbogacone o dodatkowe, ciekawe wydarzenia i atrakcje, mające na celu popularyzacje wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego własnego regionu.
Pragniemy poinformować, że do programu włączył się Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. W związku z tym ZZH przygotowało dodatkowe atrakcje, m. in.: w dniach 1-5 października 2007 bilety wstępu do Zakładu będą kosztować 2 zł, uruchomione będzie koło wodne oraz maszyny do produkcji narzędzi gospodarczych. Każdy zwiedzający ZZH będzie mógł własnoręcznie wybić pamiątkową monetę przypominającą 220 rocznicę wizyty króla Stanisława Poniatowskiego w Maleńcu. Przygotowane zostanie również miejsce ogniskowe, gdzie będzie możliwość dla zwiedzających upieczenia kiełbasek.
Poprzez takie inicjatywy pragniemy zainteresować dzieci i młodzież szkolną naszego regionu dziedzictwem kulturowym oraz zachęcić do obcowania z zbytkami techniki znajdującymi się w regionie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!VIII DOŻYNKI POWIATOWE03.08.2007

Starosta Konecki i Dyrektor ŚODR w Modliszewicach zapraszają na VIII DOŻYNKI POWIATOWE, które odbędą się 9 września 2007 r. na terenie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Już po raz ósmy regionalne środowiska rolnicze w powiecie koneckim będą obchodziły Święto Plonów, które jest uroczystym zakończeniem roku rolniczego i trudu włożonego w prace polowe, w których naczelne miejsce przypada wszystkim żniwiarzom i rolnikom wsi całego powiatu. Tradycja dożynkowych uroczystości jest formą podziękowania za plon i zapowiedzią nadchodzącej jesieni. Ozdobą tej barwnej biesiady ludowej są z pewnością bardzo ciekawe stoiska producentów sprzętu rolniczego, pszczelarzy, hodowców, czy wikliniarzy.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.45 wymarszem korowodu dożynkowego z terenu ŚODR w Modliszewicach do Kościoła p.w. NMP Matki Kościoła w Modliszewicach, gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta. Po uroczystej Mszy Św. w korowód dożynkowy przemaszeruje na teren ŚODR-u. Tam o godz. 14.30 odbędzie się część oficjalno - obrzędowa. Po niej ok. godz. 16.00 rozpocznie się część artystyczna.
Od godzin przedpołudniowych  można będzie oglądać wystawy rolnicze, rękodzieła ludowego, kiermasze. Na terenie ŚODRu będą znajdować się punkty gastronomiczne oraz atrakcje dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy!