archiwum: maj 2007NOWA SIEDZIBA WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W MODLISZEWICACH18.05.2007

Dnia 16 maja 2007r. odbyło się otwarcie nowej siedziby Wodociągów i Kanalizacji w Modliszewicach.
W uroczystości udział wzięli między innymi: Andrzej Lenart - Starosta Konecki, Krzysztof Obratański - burmistrz MiG Końskie, Sławomir Słoka - sekretarz Powiatu oraz wielu samorządowców.

"Otwarcie nowej siedziby nie sprawi mieszkańcom miasta trudności. Klienci wszelkie opłaty będą mogli dokonywać w Banku Spółdzielczym w Końskich. Nowa siedziba stworzy większe możliwości pracownikom i w ten sposób zwiększy się efektywność pracy" - powiedział dyrektor zakładu.

Poświęcenia siedziby dokonali ks. prałat Andrzej Zapart oraz ks. Marek Rosiński.

(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)MIEJSKO-GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA17.05.2007

Dnia 13 maja 2007 r. w Końskich odbyły się miejsko-gminne obchody Dnia Strażaka.
Rozpoczęły się one uroczystą Mszą św. sprawowaną w Kolegiacie św. Mikołaja przez kapelana strażaków ks. Jana Podsiadło.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

"Każdy z nas tu obecnych za pośrednictwem św. Floriana powinien dziękować za posługę osób narażających swe życie i zdrowie. Działania Straży uwidaczniają nam ich trud i poświęcenie . Dzisiejsze święto skupia nasza uwagę na osobie Matki Bożej - Pani Fatimskiej. Niechaj wspomaga i chroni Wasze rodziny i Was" - powiedział w homilii kapelan.

Po Mszy św. delegacje OSP - na czele z orkiestrą - udały się do siedziby koneckiej straży, gdzie odbył się uroczysty apel podczas którego wręczono odznaczenia zasłużonym za działania na rzecz jednostek strażackich.
Wśród nagrodzonych był Andrzej Marek Lenart- Starosta Konecki.

ZŁOTY MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA"

Antosik Ryszard - Bedlenko
Frąckiewicz Wojciech - Bedlno
Kowalczyk Jarosław - Końskie
Pilarski Zbigniew - Modliszewice
Piotrowski Mirosław - Końskie
Kołodziejczyk Jerzy - Pomorzany
Zbróg Józef - KZO Końskie
Umański Wiesław - PKS Końskie


SREBRNY MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA"

Andrzej Lenart - Starosta Konecki
Pieróg Grzegorz - Bedlno 
Knez Krzysztof - Dziebałtów
Gawroński Robert - Końskie
Jeżewski Rafał - Kornica
Laszczyk Andrzej - Modliszewice
Sapieja Robert - Nieświń
Kasiak Sławomir - Paruchy
Bednarczyk Jan - Pomorzany
Giermacki Andrzej - Sworzyce


 BRĄZOWY MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA"

Natkański Przemysław - Bedlenko
Pastuszko Mirosław - Bedlno
Arend Leszek - Paruchy
Bednarczyk Michał - Pomorzany
Adamus Krzysztof - Proćwin
Górski Grzegorz - Sworzyce
Ulowski Czesław - Sworzyce
Duda Jan - KZO Końskie  


ODZNAKA "STRAŻAK WZOROWY"

Charasiński Piotr - Bedlenko
Kaczmarczyk Krzysztof - Bedlno
Gąszcz Łukasz -  Dziebałtów
Kowalski Łukasz - Końskie
Stępień Tomasz - Kornica
Rąbalski Daniel - Kornica
Pałgan Anna - Nieświń
Kasiak Paweł - Paruchy
Karbownik Krzysztof - Pomorzany
Nawrocki Witold - Proćwin
Stępień Marcin - Sworzyce
Kowalski Piotr - KZO Końskie
Pietrusiewicz Grzegorz - PKS Końskie (kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)WIZYTA WICEPREMIERA PRZEMYSŁAWA GOSIEWSKIEGO
W POWIECIE KONECKIM
16.05.2007

Dnia 13 maja 2007 r. na zaproszenie Andrzeja Lenarta- Starosty Koneckiego w powiecie koneckim gościł wicepremier Przemysław Gosiewski.
Wizytę rozpoczął od spotkania w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich, gdzie odpowiadał na poszczególne tematy związane z działalnością powiatowej jednostki Straży.
Następnie udał się do siedziby Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości na spotkanie z mieszkańcami Końskich. Na spotkaniu obecni byli m. in.: Helena Obara - przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Przygodzki - radny sejmiku wojewódzkiego, Sławomir Słoka - sekretarz Powiatu oraz liczni przedstawiciele stowarzyszeń naszego miasta.
Poruszano wiele kwestii związanych z sytuacją panującą na rynku pracy na terenie miasta i okolic (sytuacja płac, budowy dróg, wykorzystanie środków unijnych przez mieszkańców).
Następnie premier pojechał do Stąporkowa na kolejne spotkanie z mieszkańcami powiatu.
Wizytę zakończył w Gowarczowie, gdzie odpowiadał na liczne pytania mieszkańców m. in.: sprawę dotyczącą wywłaszczenia ziem z lat 1953-1956.(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"14.05.2007

Dnia 14 maja 2007 r. Andrzej Marek Lenart-Starosta Konecki uczestniczył w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zorganizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Końskich.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola nr 5 w Końskich.
Starosta zaprezentował słuchaczom bajki Jana Brzechwy - "O pomidorze" oraz "Tańcowała igła z nitką".

"Poprzez takie akcje uświadamia się dzieciom ważność zgłębiania walorów polskiej literatury. Czas w którym żyjemy jest przesycony obrazem, a czytanie pozwala się nam wyciszyć wręcz pomedytować nad danym tekstem. Czytanie literatury - różnych gatunków - jednocześnie uczy i wychowuje"- powiedział Starosta.

Po spotkaniu dzieci wręczyły staroście okolicznościowy dyplom pięknego czytania.(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)SPOTKANIE Z FUNDACJĄ ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI Z POZNANIA10.05.2007

Dnia 27 kwietnia 2007 r. w gmachu starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji św. Jadwigi z Puszczykowa k.Poznania.
Spotkanie dotyczyło promocji nowej integracji p. n. Pełnosprawny sukces. Zostało ono zorganizowane przy współpracy oddziału PFRON w Końskich i Europejskiego Funduszu Stypendialnego.
Otwarcia prezentacji multimedialnej dokonał Starosta Andrzej Lenart. Dotyczyła ona ukazania integracji osób niepełnosprawnych. W trakcie prezentacji charakter współpracy z Fundacją przedstawili przybyli goście m. in. p. Mirosława Malinowska, p. Małgorzata Kaufmann oraz p. Andrzej Wróbel.
Osoby występujące w prezentacji przedstawiły w jaki sposób odnalazły właściwy sens życia. Pozwoliły zrozumieć każdemu z nas jak można odnieść sukces życiowy mimo niepełnosprawności.
Swoje osiągnięcia przedstawili p. Małgorzata Kaufmann- wokalistka, kilkukrotna zdobywczyni "Wiolinowego Klucza" Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Puszczykowie; p. Andrzej Wrobel- trzykrotny mistrz paraolimpijski (1992-Barcelona,1996-Atlanta,2000-Sydney).
Po prezentacji odbyła się dyskusja dotycząca nawiązania wzajemnej współpracy jednostek samorządowych z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi.OBCHODY 62 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ08.05.2007

Dnia 8 maja 2007 r. na cmentarzu koneckim odbyły się uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli: Andrzej Marek Lenart - Starosta Konecki, p. Wiesław Basiak członek zarządu Powiatu oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i komendy Powiatowej Policji w Końskich.
Wieńce zostały złożone pod pomnikiem Partyzantów jak również żołnierzy poległych w 1939 r.

(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)SPOTKANIE W KOMENDZIE POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOŃSKICH07.05.2007

Dnia 27 kwietnia 2007r. w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego Straży .
Na spotkaniu byli obecni : Andrzej Lenart - Starosta Konecki, Jerzy Rąbalski - viceburmistrz MiG Końskie , Wiesław Basiak - członek zarządu Powiatu oraz przedstawiciele OSP poszczególnych gmin.
Podczas spotkania omówiono i podsumowano działania Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu w minionym półroczu. Przyjęto również kalendarz spotkań w uroczystościach gminno-powiatowych na 2007 rok.(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007
ABSOLWENTÓW I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W KOŃSKICH
04.05.2007

Dnia 27 kwietnia 2007r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2006/2007 absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.
W uroczystości brał udział m.in.: p. Andrzej Marek Lenart- Starosta Konecki.
Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny , następnie p.Marian Jankowski- dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego wraz ze Starostą wręczyli nagrody i medale” złotej dziesiątce „ absolwentów.
Uczniowie zaprezentowali również własny kabaret w trakcie którego scharakteryzowano poszczególnych nauczycieli absolwentów rocznika 2006/2007.
Starosta życzył wszystkim absolwentom, aby odważnie wkroczyli w dorosłe życie nie zapominając o wartościach które wynieśli ze szkoły.
Na zakończenie uroczystości odbyło się spotkanie Starosty oraz dyrektorów szkoły z rodzicami "złotej dziesiątki" absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)OBCHODY UPAMIĘTNIAJĄCE 216-TĄ ROCZNICĘ UCHWALENIA
KONSTYTUCJI 3-GO MAJA
04.05.2007

Dnia 3-go maja 2007 r. w Końskich odbyły się obchody upamiętniające 216-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
roczystości rozpoczęły się o godz.11.45 przed Urzędem Miasta i Gminy Końskie. W obchodach uczestniczyły liczne delegacje Miasta i Powiatu na czele z p. Andrzejem Markiem Lenartem- Starostą Koneckim, p. Krzysztofem Obratańskim- Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie, Przewodniczącą Rady Powiatu – p. Heleną Obarą, Przewodniczącą Rady Gminy-Barbarą Zielińską, liczną delegacją radnych reprezentujących Powiat i Gminę Końskie, jak również wiele organizacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta i powiatu.
Przed UmiG w Końskich odegrano hymn państwowy i wciągnięto na maszt flagę. Odczytano również fragment dokumentu potwierdzającego podpisanie Konstytucji 3 Maja z 1791 r.Br /> Następnie przemaszerowano przy dźwiękach orkiestry do Kolegiaty Św. Mikołaja, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Św. za Ojczyznę.

" Nasza historia jest trudna, bolesna, wielokrotnie ociekająca krwią. Pozwala zrozumieć czym jest wolność. Dzieło, które dokonało się przed 216-toma laty otworzyło nam drzwi do wolności i demokracji .Dzień dzisiejszy na nowo jednoczy wszystkich Polaków w zadumie nad naszą przeszłością. Matko- Królowo Polski, opiekunko każdego z nas oręduj za nami u swego Syna i wypraszaj potrzebne łaski . Spraw abyśmy byli jedną miłującą się rodziną w życiu narodowym, społecznym i rodzinnym" - powiedział w homilii ks. Andrzej Zapart – proboszcz parafii.

Po Mszy Św. delegacja powiatowa z p. Starostą na czele udała się pod pomnik Wdzięczności, gdzie złożono kwiaty. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Powiatu oraz koneckiego ugrupowania PIS złożyli wieńce pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej przy ulicy Warszawskiej.(kliknij zdjęcie, aby je powiększyć)SPOTKANIE Z CZŁONKAMI ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY AK04.05.2007


(Kliknij, aby powiększyć)
Dnia 26 kwietnia 2007 r. w Końskich odbyło się spotkanie z członkami Światowego Związku Żołnierzy AK.
W spotkaniu uczestniczył p. Andrzej Marek Lenart- Starosta Konecki, p. Marian Wikiera- dyrektor Gimnazjum w Stadnickiej Woli, p. Jarosław Przygodzki- przedstawiciel Nadleśnictwa Barycz /k.Końskich.
W trakcie rozmów podejmowano temat wzajemnej współpracy pomiędzy członkami ŚZŻAK a Starostwem Powiatowym w Końskich.
Omówiono również kalendarz i wzajemny udział w obchodach uroczystości patriotycznych w powiecie koneckim w 2007 roku.