loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

SZKOŁY STASZICOWSKIE MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO

Paweł Goraj - Administrator

Reprezentacje kilkunastu szkół noszących imię zdjęcie szkoły staszicowskieStanisława Staszica z całej Polski gościły w Stąporkowie. Uczniowie i nauczyciele brali udział w staszicowskim sympozjum. XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Szkół Staszicowskich odbywało się przez dwa dni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. Z tej okazji do stąporkowskiej szkoły przybyło wiele gości z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele takich miast jak Szczecin, Białystok czy Orneta. Sympozjum było wyjątkowe, bowiem związane było z jubileuszem 25-lecia Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich, 35-lecia nadanie ZSP w Stąporkowie imienia Stanisława Staszica oraz 65-lecia powstania w Stąporkowie pierwszej szkoły ponadpodstawowej.

Czytaj więcej: SZKOŁY STASZICOWSKIE MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO

PRZESŁUCHANIA DO FESTIWALU KATARZYNY GÄRTNER W FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Paweł Goraj - Administrator

23 czerwca w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiejzdjęcie przesłuchania odbyły się przesłuchania do Festiwalu Katarzyny Gärtner. W przesłuchaniach udział wzięło 101 osób. JURY w składzie Kazimierz Mazur, Marek Mikos, Elwira Sibiga oraz Bartek Gärtner spośród przybyłych osób wybrało tak zwaną „Złotą Dziesiątkę”, która wystąpi na tegorocznych Kuźnicach Koneckich. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że wybór finałowej dziesiątki nie był łatwy, a poziom jaki reprezentowali tegoroczni kandydaci stał na dość wysokim poziomie. Każda z osób odsłaniała kolejne talenty wokalno – muzyczne, które wielokrotnie zaskakiwały nie tylko samych członków JURY, ale również publiczność zgromadzoną w sali przesłuchań. Publiczność mogła wysłuchać zarówno piosenek w języku polskim, czeskim, rosyjskim, angielskim jak i francuskim.

Czytaj więcej: PRZESŁUCHANIA DO FESTIWALU KATARZYNY GÄRTNER W FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

FESTIWAL PIOSENKI KATARZYNY GÄRTNER – KUŹNICE KONECKIE – 2012

Paweł Goraj - Administrator

W dniach 11 i 14 czerwca w siedzibie zdjęcie konferencje kuźnicoweStarostwa Powiatowego w Końskich odbyły się konferencje prasowe z udziałem miejscowych dziennikarzy. Przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach – Bogdana Sobonia – starosty, Andrzeja Marka Lenarta – wicestarosty oraz Dariusza Kowalskiego – naczelnika Wydziału Promocji i Kultury zaprezentowali program sztandarowej imprezy promocyjnej powiatu koneckiego jaką są „Kuźnice Koneckie”, które odbędą się 14 – 15 lipca 2012 na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. „Pragnę Państwa serdecznie zaprosić do odwiedzenia powiatu koneckiego. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Czytaj więcej: FESTIWAL PIOSENKI KATARZYNY GÄRTNER – KUŹNICE KONECKIE – 2012

100 URODZINY KARPIA KRÓLEWSKIEGO W RUDZIE MALENIECKIEJ – FESTYN RODZINNY

Paweł Goraj - Administrator

10 czerwca 2012 roku na terenie zdjęcie festyn w rudziegminy Ruda Maleniecka odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „100 Lat z Królewskim Karpiem w Rudzie Malenieckiej”. Tradycje związane z hodowlą Karpia Królewskiego na terenie Rudy Malenieckiej mają bogatą historię i na pewno zobowiązują. W związku z tym faktem imprezę rozpoczęto od zawodów wędkarskich, w których bezkonkurencyjni okazali się wędkarze z Koła Miejskiego w Końskich łowiąc, aż 13,5 kg ryb, a wszystkie złowione ryby powędrowały z powrotem do wody po zakończeniu zawodów – podkreślali wędkarze. Zgromadzonych gości przywitał gospodarz Festynu wójt gminy Ruda Maleniecka - Leszek Kuca, który w towarzystwie - Krzysztofa Skiby zachęcał do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w imprezie.

Czytaj więcej: 100 URODZINY KARPIA KRÓLEWSKIEGO W RUDZIE MALENIECKIEJ – FESTYN RODZINNY

PATRON POWIATU KONECKIEGO

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 12 czerwca 2012 roku zdjęcie patron powiatusamorządowcy powiatu koneckiego w osobach: Bogdan Soboń - starosta, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta oraz Roman Struzik – sekretarz powiatu złożyli przed pomnikiem bł. ks. Kazimierza Sykulskiego symboliczne kwiaty i zapalili znicze, dając tym samym wyraz pamięci dla poświęcenia i zasług jakie w swej codziennej posłudze kapłańskiej i społecznej przedstawiał ks. Kazimierz Sykulski.

DZIEŃ DZIECKA W BARYCZY ORAZ KOŃSKICH

Paweł Goraj - Administrator

Dzień Dziecka jest dniem miłości do niego,zdjęcie dzień dziecka stałej opieki, troski o jego teraźniejszość i przyszłość. Każde z nich ma szczególne prawa do życia, nauki, zabawy; dorośli natomiast walczą jedynie o poprawę standardów, chcąc słonecznym dzieciństwem zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju. Czasy się zmieniają, a ONE nie wnikają w przeszłość, swoje przywileje i prawa traktują jako przynależne, czasem jako uciążliwe, protestując przeciw konieczności nauki, czy opiece ograniczającej ich zachłanność na życie. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA W BARYCZY ORAZ KOŃSKICH

68 ROCZNICA ODBICIA WIĘZIENIA W KOŃSKICH, RODZINNY FESTYN W KAZANOWIE

Paweł Goraj - Administrator

3 czerwca 2012 roku w kościele Św. Anny zdjęcie rocznica odbicia więzieniaw Końskich odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji 68 Rocznicy Odbicia Więzienia w Końskich przez żołnierzy Armii Krajowej pod dowództwem Antoniego Hedy - „SZAREGO”. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe, na czele z żołnierzami Armii Krajowej, władze powiatowe, które w tym dniu reprezentował Andrzej Marek Lenart – wicestarosta, władze gminne, które w tym dniu reprezentowała Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu MiG w Końskich, oraz poczty sztandarowe reprezentujące koneckie szkoły. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Paweł Wlazło, który powiedział między innymi: „w Święto Dziękczynienia dziękujemy również wraz z całym narodem za dar odzyskania wolności. W tą modlitwę wpisuje się także, dla naszej lokalnej społeczności niezwykła uroczystość patriotyczna.

Czytaj więcej: 68 ROCZNICA ODBICIA WIĘZIENIA W KOŃSKICH, RODZINNY FESTYN W KAZANOWIE

COMENIUS – UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE KUCHNIE NARODOWE JAKO OSTOJA TRADYCJI - TURCJA

Paweł Goraj - Administrator

W dniach od 30.05 - do 06.06.2012 r. uczniowiezdjęcie comenius 2012 i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie wzięli udział w wizycie roboczej w Turcji w ramach projektu „Kuchnie narodowe jako ostoja tradycji”, w ramach programu Comenius – uczenie się przez całe życie. Wraz z polską grupą w wizycie kończącej realizacje projektu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Mersin w Turcji, Lewic na Słowacji i San Petro we Włoszech. Rankiem 30 maja grupa z Polski, na czele z Panią dyrektor ZSP w Stąporkowie – Hanną Rzepką, po 2-godzinnym locie i przebyciu ponad 2000 kilometrów dotarła do celu podróży i wylądowała na lotnisku w Stambule. Turcja jako państwo kojarzy się wielu Europejczykom z ubóstwem i zacofaniem kulturalnym, społecznym i gospodarczym.

Czytaj więcej: COMENIUS – UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE KUCHNIE NARODOWE JAKO OSTOJA TRADYCJI - TURCJA

MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI - WIELKI SUKCES UCZNIÓW OŚRODKA Z BARYCZY

Paweł Goraj - Administrator

Po raz kolejny lekkoatleci z Publicznego zdjecie ostrzeszówGimnazjum w Baryczy okazali się najlepsi w Polsce. Uczniowie z Baryczy reprezentowali województwo świętokrzyskie w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” w Ostrzeszowie w dniach 8-9.06.2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w zawodach tej rangi było zdobycie jednego z trzech pierwszych miejsc na zawodach wojewódzkich. Natalia Dolatowska i Damian Baczewski są aktualnymi mistrzami województwa świętokrzyskiego w konkurencjach w których się specjalizują. Regulamin zawodów zezwalał na start w dwóch wybranych konkurencjach. Natalia Dolatowska została Mistrzynią Polski w Skoku w dal – 4,37 m i w biegu na 100 m. – 14,6 s. Damian Baczewski był najlepszy w Biegu na 800 m – 2.16.36 s. i trzeci w Biegu na 100 m. – 12.8 s.

Czytaj więcej: MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI - WIELKI SUKCES UCZNIÓW OŚRODKA Z BARYCZY

ZAPROSZENIE - NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - MALENIEC

Paweł Goraj - Administrator

MOTOSERCE 2012

Paweł Goraj - Administrator

3 czerwca 2012 roku po raz kolejny pod zdjęcie motoserce 2012patronatem CZARNEJ FLOTY FREE GROUP KOŃSKIE „wystartowała” wspaniała akcja charytatywna pod nazwą MOTOSERCE, propagująca honorowe oddawanie krwi. Akcja została objęta honorowymi patronatami Wojewody i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Koneckiego oraz Burmistrza MiG w Końskich. Niedzielną imprezę rozpoczęto nietypowo, bo od zapalenia symbolicznego światła i modlitwy nad mogiłą presidenta CZARNEJ FLOTY ŚP. ARKA SŁOWIŃSKIEGO. Ten wspaniały człowiek i jednocześnie wielki społecznik zawsze oddawał się bez reszty organizacji tej wspaniałej akcji, jaką jest zbiórka krwi. Jeszcze niedawno rozmawiał z wieloma z nas zachęcając do uczestnictwa w propagowaniu tej, jakże ważnej dla nas wszystkich inicjatywy.

Czytaj więcej: MOTOSERCE 2012

VII ŚWIĘTOKRZYSKI JARMARK AGROTURYSTYCZNY

Paweł Goraj - Administrator

3 czerwca br. na terenie Parku zdjęcie tokarniaEtnograficznego w Tokarni odbył się VII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny, w którym udział wzięło około 30 gospodarstw. Głównym organizatorem tegorocznego Jarmarku były: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. Na niemałą liczbę zwiedzających czekały liczne atrakcje takie jak choćby: liczne konkursy, pokazy dawnych obrzędów, kiermasze ludowe, występy zespołów, czy giełda turystyczno – agroturystyczna. Powiat Konecki reprezentował Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz Pani Barbara Danielak z Gminy Fałków, właścicielka gospodarstwa Agroturystycznego pod dźwięczną nazwą „KALINOWY MŁYN”.

Czytaj więcej: VII ŚWIĘTOKRZYSKI JARMARK AGROTURYSTYCZNY

50 LAT MINĘŁO … OŚRODEK SZKOLNY W BARYCZY

Paweł Goraj - Administrator

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy zdjęcie 50 lat minęłoto Placówka, która przyjmuje uczniów o potrzebie kształcenia specjalnego. Na terenie Ośrodka znajduje się zarówno Publiczna Szkoła Podstawowa jak i Publiczne Gimnazjum. Zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum jest przeznaczona dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Jeśli chodzi o Szkołę Podstawową to edukacja podzielona jest na dwa etapy kształcenia. Pierwszy to kształcenie zintegrowane w klasach od I do III i drugi etap, to kształcenie przedmiotowe w klasach od IV do VI. Na każdym z tych etapów uczniowie mają zapewnione opiekę z zakresu logopedii, gimnastyki korekcyjnej, czy zajęć korekcyjno – kompensacyjnych.

Czytaj więcej: 50 LAT MINĘŁO … OŚRODEK SZKOLNY W BARYCZY

FILM „TSOTSI” W RAMACH VII KONECKICH DNI PROFILAKTYKI

Paweł Goraj - Administrator

W siedzibie Miejsko – Gminnego Domu Kultury zdjęcie filmw ramach Koneckich Dni Profilaktyki odbyła się projekcja filmu „Tsotsi” w reżyserii Gavina Hooda. W kilku seansach uczestniczyło ponad 300 uczniów koneckich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród oglądających była Urszula Przygodzka – zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.„Świat w chwili obecnej stoi przed wieloma zagrożeniami. To przede wszystkim młodzież nie będąca asertywna może się zagubić i zatracić swoją wartość. Tylko od Nas zależy czy w naszym życiu odniesiemy zwycięstwo, czy poniesiemy porażkę” – powiedział Krzysztof Kowalski – dyrektor placówki.

Czytaj więcej: FILM „TSOTSI” W RAMACH VII KONECKICH DNI PROFILAKTYKI

JARMARK „U STARZECHA” 2012

Paweł Goraj - Administrator

W dniach 26 - 27 maja 2012 roku w Starachowicach zdjęcie jarmark u ...odbyło się cykliczne, sztandarowe wydarzenie Powiatu Starachowickiego pod nazwą Jarmark „U Starzecha”. Po raz XII na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach prezentowały się stoiska zaprzyjaźnionych powiatów oraz liczne grono artystów prezentujących szeroki wachlarz twórczości. W tym roku Powiat Konecki prezentował się na wspólnym stoisku z MiG w Końskich, którego reprezentantką była Pani Sylwia Fatalska, Miasto Stąporków reprezentowała Pani dyrektor Domu Kultury – Katarzyna Sorn.

Czytaj więcej: JARMARK „U STARZECHA” 2012