W sobotnie popołudnie 23 lutego
w ZZH w Maleńcu odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Pana Zbigniewa Mularczyka. Pan Zbigniew jest mieszkańcem Woli Szkuckiej w gminie Fałków. Na co dzień jest człowiekiem o aktywnej naturze, któremu nie brakuje kreatywności. Życie prywatne łączy z działalnością społeczno – samorządową piastując funkcje sołtysa w Woli Szkuckiej. To niezwykle skromna osobowość wyczulona na otaczające nas piękno i ludzkie losy. Wielotematyczność poezji Pana Zbyszka porusza kwestie uczuciowe, przyszłościowe, przyrodnicze, regionalne, czy historyczne.















Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości w dniach 25 lutego – 2 marca 2013 roku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, iż zamiarem powyższego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych, samorządowych na potrzeby i prawa przysługujące osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W ramach działań promujących inicjatywę, osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez specjalistów/pracowników PCPR w Końskich poprzez:
konferencyjnej ZZH w Maleńcu odbyło się spotkanie poświęcone fraktalom. Tytuł przewodni konferencji brzmiał: „ Sztuka według algorytmu. Geometria fraktalna”. W pierwszej części odniesiono się do szeroko pojętej sztuki i występowania w niej zjawiska fraktali. Drugą część, znacznie bardziej rozbudowaną poświecono zastosowaniu fraktali w poszczególnych dziedzinach nauki oraz w naszym codziennym życiu. Głównym prelegentem wykładu był Pan dr inż. Andrzej Katunin, któremu towarzyszyły studentki w osobach; Wiwiany Gawron, Pauliny Targowskiej, oraz Klaudii Lewandowskiej z Politechniki Śląskiej.
2013 roku w
informuje, że tegoroczne obchody „Dnia i Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”,
Kultury w Końskich odbyło się spotkanie profilaktyczne dotyczące ogólnopolskiej Akcji: „Mam Haka na Raka”, organizowane przez uczniów Niepublicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Końskich. „Mam Haka na Raka” to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Co roku dedykowany jest innemu nowotworowi.
w siedzibie PSP w Końskich odbyło się spotkanie robocze, podczas którego dokonano analizy, oraz podsumowania podjętych działań na przestrzeni 2012 roku. W naradzie udział wzięli: z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg - Stanisław Woś, komendant powiatowy PSP w Końskich st. bryg – Roman Boruń, wraz z ze swym z-cą st. bryg – Grzegorzem Młynarczykiem, komendant KPP – mł. insp – Waldemar Cisowski, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz przedstawiciele OSP z terenu powiatu.
w ZZH w Maleńcu odbyło się spotkanie z Panią Lucyną Kozłowską, wycinankarką ze Skarżyska - Kamiennej. Pani Lucyna zaprezentowała przepiękny świat wycinanki, w którym można odnaleźć różnorodne formy i ponadczasową symbolikę związaną z ziemią świętokrzyską, choć nie tylko. Swoją przygodę z wycinanką bohaterka spotkania rozpoczęła 18 lat temu w domu swojej babci. Początkowa zabawa przekształciła się w wielką pasję i zaangażowanie, co też zaowocowało licznymi wystawami. „Przypatrywałam się wycinance zawsze z wielkim zaciekawieniem, do tego doszły wspomnienia z dzieciństwa i tak to się zaczęło.
2013 r. w Miejskim Domu Kultury przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i władze samorządowe w Opocznie pozwoli na budowę peronu przy torach Centralnej Magistrali Kolejowej na stacji kolejowej Opoczno - Południe. Umożliwi to szybką i wygodną podróż koleją, między innymi do Warszawy, Krakowa i Katowic. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy ościennych powiatów województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Powiat konecki reprezentowali – Bogdan Soboń – starosta konecki oraz Michał Cichocki – burmistrz MiG Końskie. „ Warto zaznaczyć, że jest to dla nas olbrzymia szansa rozwoju nie tylko infrastruktury technicznej, która umożliwi szybsze przemieszczanie się, lecz przede wszystkim ułatwi dojazd młodzieży do ośrodków studenckich, a dorosłym skróci czas dojazdu do pracy” – mówili zgodnie włodarze powiatu i gminy.
Konto Pomocy po raz kolejny zorganizowało już XII edycję Balu Dobrych Serc. Bal odbył się w Dworku w Korytkowie. Wśród tegorocznych gości można było znaleźć liczne grono przedsiębiorców i samorządowców, którym we wspólnej zabawie towarzyszył zespół muzyczny „PANACEUM” pod kierownictwem Marka Werensa. „To dzięki Państwa dobrym sercom możemy pomagać dzieciom niepełnosprawnym, tym którzy najbardziej potrzebują takiej pomocy. Każdy z nas w życiu doświadcza ciężkich i trudnych historii, kiedy zmaga się z różnymi problemami, z chorobą i wtedy dobrze jest jeśli znajdzie się ktoś bliski, kto nas wesprze i pomoże. Państwo jesteście dziś tymi, którzy wspieracie tych którym my jako Stowarzyszenie będziemy mogli udzielić pomocy.
w Końskich wręczono ośmiorgu najlepszym studentom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, stypendia Starosty. Stypendia wyróżniają przede wszystkim tą młodzież Konecczyzny, która osiągnęła wysoką średnią ocen w poprzednim roku akademickim i szkolnym. Na wybór laureatów nie bez znaczenia pozostawała ich obecna sytuacja materialna oraz fakt bycia mieszkańcem Powiatu Koneckiego. Do tej pory z pomocy stypendialnej otrzymanej ze Starostwa Koneckiego skorzystało około 60 osób. Każdy z laureatów dostanie po 250 złotych przez okres dziesięciu miesięcy. Jestem przekonany, że każdy kto otrzymuje tę formę pomocy właściwie ją spożytkuje – powiedział Bogdan Soboń – Starosta Konecki.
się XXV sesja Rady Powiatu w Końskich. Porządek obrad przedstawiał się następująco:
odbyło się spotkanie poetyckie z Andrzejem Piskulakiem. Andrzej Piskulak urodził się 23 maja 1959 roku w Kielcach. Zawodowo związany z szeroko rozumianym dziennikarstwem, publicystyką, gdzie od pewnego czasu zagościły wiersze. Dziś Andrzej Piskulak jest autorem już siedmiu tomików wierszy. Na spotkaniu w Maleńcu autor szerzej zaprezentował między innymi tomik pod tytułem „Poezjoborze”, który został wydany w 2004 roku w Kielcach, za który poeta dostał wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie im. Stefana Żeromskiego. Pan Andrzej pracował również jako dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej w Diecezjach – kieleckiej i sandomierskiej.

