loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

DZIEŃ DZIECKA I OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

Paweł Goraj - Administrator

5 czerwca z okazji Ogólnopolskiego Dnia zdjęcie dzień ...Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka do Starostwa Powiatowego w Końskich zaproszono nie lada gości. Przybyli przedstawiciele rodzin zastępczych, oraz dyrektorzy placówek rodzinnych, którzy w towarzystwie swoich podopiecznych uczestniczyli w spotkaniu. Wszystkich bardzo serdecznie przywitał Pan Starosta Konecki – Bogdan Soboń, który wraz z Wicestarostą Koneckim – Andrzejem Markiem Lenartem, Sekretarzem Powiatu – Romanem Struzikiem, Panią Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich – Jadwigą Życką, oraz pracownikami socjalnymi, gratulowali i wręczali słodkie upominki maluchom.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA I OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA I DŁUGOOKRESOWA STRATEGIA ROZWOJU KRAJU

Paweł Goraj - Administrator

W siedzibie GEOPARKU w Kielcach w dniu zdjęcie konferencja5 czerwca 2013 odbyła się konferencja na temat: Rozwoju społeczno - ekonomicznego Ziemi Świętokrzyskiej na tle długookresowej Strategii Rozwoju Kraju. Na konferencji Powiat Konecki reprezentowali – Bogdan Soboń – starosta konecki, Wiesław Basiak – naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich, Piotr Piec – z-ca wójta Ruda Maleniecka , prezes LGR, Marek Krawczyk – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich oraz Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury.

Czytaj więcej: ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA I DŁUGOOKRESOWA STRATEGIA ROZWOJU KRAJU

JUBILEUSZ 90-lecia MIASTA SKARŻYSKA - KAMIENNEJ

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 03 czerwca bieżącego roku zdjęcie 90 lat miastaBogdan Soboń – Starosta Konecki, oraz Dariusz Kowalski – Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, reprezentowali Powiat Konecki na uroczystej sesji Rady Miasta Skarżyska – Kamiennej, która odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, z okazji 90. rocznicy nadania Skarżysku - Kamiennej praw miejskich. W uroczystościach uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, przedstawiciele władz powiatu: skarżyskiego z Michałem Jędrysem – Starostą Skarżyskim na czele, przedstawiciele władz gmin z powiatu skarżyskiego, przedstawiciele jednostek podległych miastu, przedstawiciele największych skarżyskich przedsiębiorstw i mieszkańcy Skarżyska.

Czytaj więcej: JUBILEUSZ 90-lecia MIASTA SKARŻYSKA - KAMIENNEJ

„KAZIUKI KONECKIE” – KONFERENCJA PRASOWA

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 28 maja br. w siedzibie Starostwa zdjęcie kaziukiPowiatowego w Końskich odbyła się konferencja prasowa z udziałem ks. kan. dr Andrzeja Zaparta, księdza wikariusza - Dariusza Błesznowskiego, wójtów, burmistrza, gospodarza powiatu koneckiego Bogdana Sobonia – Starosty Koneckiego, oraz przedstawicieli regionalnej prasy. Wśród zaproszonych gości byli obecni : z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński, Wójt Gminy Ruda Maleniecka – Leszek Kuca, oraz wójt Radoszyc - Paweł Binkowski. Podczas konferencji został przedstawiony przez organizatorów uroczystości rocznicowych - szczegółowy program "Kaziuków Koneckich" - obchodów 14 rocznicy Beatyfikacji błogosławionego ks. Kazimierza Sykulskiego – Patrona Powiatu Koneckiego.

Czytaj więcej: „KAZIUKI KONECKIE” – KONFERENCJA PRASOWA

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY KONECKIEGO

Paweł Goraj - Administrator

W dniach 23 - 25 kwietnia ZSP nr 2 zorganizował zdjęcie puchar starostyPowiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Koneckiego. Do zawodów zgłosiło się siedem zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu: z Końskich - I LO, II LO, ZSP 1, ZSP 2, ZSP 3, ZDZ oraz ZSP Stąporków. Drużyny walczyły na stadionie OSiR w Końskich, w systemie każdy z każdym. Mecze sędziowali: P. Michalski i M. Skoczylas. We wtorek i środę odbyły się eliminacje do finału. Z grupy A do finału przeszły drużyny ZSP 1 oraz I LO, a z grupy B – ZSP 2 oraz II LO. W czwartek zostały rozegrane mecze finałowe. O trzecie miejsce walczyły drużyny z koneckich liceów.

Czytaj więcej: POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY KONECKIEGO

„POLSKA BIEGA” - IMPREZA SPORTOWA

Paweł Goraj - Administrator

23 maja na terenie Zespołu Szkół zdjęcie polska biegaPonadgimnazjalnych nr 1 w Końskich odbyła się, już po raz piąty, ogólnopolska impreza sportowa - „Polska Biega”. Mimo niesprzyjającej aury zgromadziła ona dużą liczbę uczestników. Uczestnikom kibicował pochodzący z Końskich trener polskich skoczków wzwyż Lech Krakowiak wraz z brązowym medalistą mistrzostw świata Sylwestrem Bednarkiem. Na starcie stanęło około pół tysiąca uczestników. Większość stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ale byli też biegacze z zewnątrz, chcący zmierzyć się z 1700 – metrową trasą wokół szkolnego boiska i przyległych do niego terenów.

Czytaj więcej: „POLSKA BIEGA” - IMPREZA SPORTOWA

50 LAT MINĘŁO - ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W STĄPORKOWIE

Paweł Goraj - Administrator

W piątek 24 maja br. Zespół Szkół zdjęcie 50 lar szkołyPublicznych w Stąporkowie, popularnie zwany „Dwójką” obchodził okrągły jubileusz 50 – lecia. Jubileusz rozpoczęto od odprawienia w murach Szkoły uroczystej liturgii, której przewodniczył proboszcz ks. Zenon Kicior. Wśród licznych gości uczestniczących w obchodach byli: Grzegorz Dziubek – wicewojewoda świętokrzyski, Bogdan Soboń – starosta konecki, Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Grzegorz Bień – świętokrzyski wicekurator Oświaty, liczne grono radnych powiatowych, radnych miejskich Stąporkowa, byli dyrektorzy placówki, oraz pedagodzy i rodzice.

Czytaj więcej: 50 LAT MINĘŁO - ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W STĄPORKOWIE

ATRAKCYJNA NOC MUZEÓW W ZABYTKOWYM ZAKŁADZIE HUTNICZYM W MALEŃCU

Paweł Goraj - Administrator

18 maja br. w całej Unii Europejskiejzdjecie noc muzeow obchodzono „Noc Muzeów”. Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu po raz 4 włączył się w tą idee. Na sobotnie popołudnie i wieczór zaplanowano liczne atrakcje kulturalne, które w scenerii Muzeum dodatkowo uatrakcyjniały i podkreślały swój przekaz. Powiat Konecki reprezentował Bogdan Soboń – starosta konecki, który obecny był wraz z małżonką. Każdy, kto przybył w tym dniu do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu mógł liczyć na wiele wrażeń i niespodzianek.

Czytaj więcej: ATRAKCYJNA NOC MUZEÓW W ZABYTKOWYM ZAKŁADZIE HUTNICZYM W MALEŃCU

XXII FESTIWAL PIOSENKI SKARŻYSKO-KAMIENNA 2013

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 22 kwietnia 2013 r. uczniowie zdjęcie 22 festiwalSpecjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy brali udział w XXII Festiwalu Piosenki - Skarżysko-Kamienna 2013. Tegoroczna impreza połączona była również z obchodami Jubileuszu 40-lecia Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Z tej okazji w Festiwalu uczestniczyło 28 placówek, które zaprezentowały własny program. Uczennice Ośrodka w osobach: Lidia Rybicka, Monika Gorzelak, Weronika Hajduk, Beata Lengier, Ewa Hajduk oraz Dagmara Baczewska przedstawiły utwór muzyczno – taneczny pt.: „Deszczowa piosenka”, przygotowany przez opiekunów Panią - Annę Skawińską oraz Panią - Grażynę Antosik.

Czytaj więcej: XXII FESTIWAL PIOSENKI SKARŻYSKO-KAMIENNA 2013

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE ZSS „SPRAWNI RAZEM” – OSTRZESZÓW 2013

Paweł Goraj - Administrator

W dnia 21.04.2013 r. odbył się 49 Crosszdjęcie biegi Ostrzeszowski, na którym odbyły się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Związku Stowarzyszeń Sportowych - „Sprawni Razem”. W jednym z biegów brała udział uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum w Baryczy – Lidia Rybicka, która pobiegła w grupie dziewcząt starszych – rocznik 1996 i starsze, na dystansie 1500 m. Mimo dużej rywalizacji Lidia nie miała sobie równych, wyprzedzając wszystkie zawodniczki zdobyła pierwsze miejsce. Nasza lekkoatletka stanęła na najwyższym podium, dostając medal, puchar oraz nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE ZSS „SPRAWNI RAZEM” – OSTRZESZÓW 2013

DZIEŃ STRAŻAKA - ODZNACZENIA I AWANSE

Paweł Goraj - Administrator

17 maja br. na terenie Komendy Powiatowej zdjęcie dzień strażakaPSP w Końskich w „Dniu Strażaka” odbył się uroczysty apel podczas którego wręczano odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Wśród licznych gości uczestniczących w uroczystości byli między innymi: z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. - Stanisław Woś, komendant powiatowy PSP w Końskich st. bryg. - Roman Boruń, starostę koneckiego Bogdana Sobonia reprezentował Wiesław Basiak – naczelnik Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich, Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa, Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz MiG w Końskich, komendant powiatowy Policji w Końskich mł. insp. - Waldemar Cisowski, leśnicy oraz strażacy - emeryci.

Czytaj więcej: DZIEŃ STRAŻAKA - ODZNACZENIA I AWANSE

FINAŁ PROJEKTU - „NA RATUNEK PSZCZOŁOM” W ZESPOLE SZKÓŁ NA STADNICKIEJ WOLI

Paweł Goraj - Administrator

6 maja br. w Zespole Szkół w Stadnickiej zdjęcie na ratunek pszczołomWoli odbyło się podsumowanie projektu pod hasłem „Na Ratunek Pszczołom”. Ta niezwykle istotna i ważna inicjatywa realizowana była przez Kluby 4H z terenu województwa świętokrzyskiego. W projekt zaangażowało się, aż 27 Klubów, które reprezentowały powiaty województwa świętokrzyskiego: kielecki, konecki, opatowski oraz włoszczowski. Głównym koordynatorem działań była Pani Renata Gos ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Wsparcie finansowe projektu zapewnił Urząd Marszałkowski w Kielcach. Przedsięwzięciu patronowali: Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego, Polski Związek Pszczelarzy, ambasada amerykańska oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Czytaj więcej: FINAŁ PROJEKTU - „NA RATUNEK PSZCZOŁOM” W ZESPOLE SZKÓŁ NA STADNICKIEJ WOLI