30 grudnia 2013 roku dokonano uroczystego
przecięcia wstęgi symbolizującego otwarcie obwodnicy Końskich. Inwestycja oczekiwana od wielu lat przez mieszkańców miasta i powiatu dobiegła końca. Całkowity koszt realizacji obwodnicy przekroczył ponad 130 mln złotych, w tym dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 82 mln złotych. Do dyspozycji kierowców oddano blisko 16 km odcinek jezdni. W ramach realizacji zadania, inwestycji towarzyszyły również działania związane z budową ścieżki rowerowej i ekranów akustycznych, oraz obiektów inżynieryjnych takich, jak choćby kładka rowerowa w Sielpi, wiadukt pięcioprzęsłowy nad linią kolejową, czy most na rzece Czarnej.
















rozgrywka w Turnieju o Grand Prix Powiatu Koneckiego w Piłce Siatkowej. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego, oraz Burmistrza MiG Końskie. Część rywalizacji sportowej rozgrywano w Radoszycach i Stąporkowie, natomiast finałową rywalizację zakończyły zawody na Stadnickiej Woli. Najlepszą ekipą finalnego Turnieju okazał się De Lux, który w decydującym, pasjonującym, obfitującym w długie wymiany meczu, pokonał Jarecki Team. Trzecie miejsce zajęły Maskotki, a czwarte Błękitny Meczet.
się wystawa prac Justyny Pargieły. Artystka pochodzi z Końskich i pasjonuje się sztuką malarską. Pani Justyna specjalizuje się w malowaniu Mandali, czyli rysunku wykonanego w kole. „Mandala obecna jest prawie wszędzie. Mandale od zawsze mnie inspirowały, więc postanowiłam sprawdzić się w tej materii. I tak zaczęłam malować Mandale. Maluję nie na papierze, lecz na szkle, a zaczęłam od zwykłych farb witrażowych dla dzieci. Koło, to forma która jest obecna prawie wszędzie, jest bardzo inspirująca i nie jest ostra, co dodatkowo uprzyjemnia z nią prace. Mandale, to w zdecydowanej większości sztuka, choć nie zatracają kontaktu z religijnością.
Wieża Sztuki – Arkadiusza Latosa odbył się wernisaż interdyscyplinarny „Natura i Sztuka” zorganizowany przez autorską galerię sztuki Tadeusza Czarneckiego - Biłasówka. Ideą projektu jest prezentacja twórczych dokonań zaprzyjaźnionej grupy artystów, malarzy, fotografów, rysowników, rzeźbiarzy oraz rysowników. Patronat honorowy nad wystawą objął Bogdan Soboń – starosta konecki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Grzegorz Świercz – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Antoni Szkurłat – były starosta konecki, Agata Binkowska – przewodnicząca gminy Radoszyce, oraz Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich.
marszałek województwa świętokrzyskiego – Adam Jarubas. Marszałkowi towarzyszyli: Bogdan Soboń – starosta konecki, Paweł Garbuzik – asystent marszałka, Aleksandra Woźniak – szefowa Biura Innowacji w Urzędzie Marszałkowskim, Czesław Kurcbart – członek Zarządu powiatu, Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich, Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich, Robert Dziubiński – radny gminy Stąporków. Jako pierwszych gospodarz województwa odwiedził uczniów ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.
Powiatowym w Końskich Bogdan Soboń – starosta konecki spotkał ze sztangistami biorącymi udział w Pucharze Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów. Organizatorem zawodów był Stanisław Pożoga. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z klubu MUKS „Herkules” Modliszewice, a także zawodnicy z Tarnobrzegu, Skarżyska – Kamiennej, Starachowic i Stali. W klasyfikacji drużynowej „Herkules” z Modliszewic zajął trzecie miejsce, natomiast w konkurencjach indywidualnych nasi zawodnicy wywalczyli 3 złote i dwa brązowe medale.
się spotkanie konsultacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W konsultacjach społecznych udział wzięli: Bogdan Soboń – starosta konecki, Krzysztof Obratański – przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Zbigniew Matyśkiewicz – starosta włoszczowski, Grzegorz Orawiec – dyr. Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Anna Kucharczyk – kierownik Oddziału Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, oraz liczne grono samorządowców i przedsiębiorców z terenu powiatu koneckiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego.
śmierci bł. ks Kazimierza Sykulskiego – patrona powiatu koneckiego. W tym dniu starosta konecki - Bogdan Soboń i wicestarosta konecki - Andrzej Marek Lenart upamiętniając męczeńską śmierć patrona powiatu zapalili symboliczne znicze przed pomnikiem bł. ks Kazimierza Sykulskiego. „Błogosławiony ks. Kazimierz jest dla nas wszystkich wielkim wzorem moralnym i społecznym. Pamiętajmy, że patron naszego powiatu nie zawiódł w trudnych czasach dla naszego kraju. Jego postawa jest jak drogowskaz, którego nie da się przeoczyć” - podkreślał Bogdan Soboń – starosta konecki.
Powiatowym w Końskich odbyło się spotkanie w ramach programu „Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego”. W spotkaniu udział wzięli: Bogdan Soboń – starosta konecki, wraz z Andrzejem Markiem Lenartem – wicestarostą koneckim, Monika Lipnicka – przedstawicielka Fundacji Eco Textil – od Was dla Was, Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich, oraz trójka dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami. „Fundacja działa od blisko dwóch lat. Pomagamy dzieciom niepełnosprawnym, oraz osobom szczególnie dotkniętym przez los.
w Końskich odbyło się okolicznościowe spotkanie z młodzieżą z II LO w Końskich, która zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zbiorowej pokonała przeszło 1000 rywali na konkursie Wielkiej Lekcji Geografii w Łodzi. W spotkaniu z „Mistrzami Geograficznymi” udział wzięli: Bogdan Soboń – starosta konecki, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich, Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.
Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy już po raz piąty uczestniczyli w Wielkiej Gali Integracji w Sali Kongresowej w Warszawie. Wielka Gala Integracyjna organizowana jest co roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna Gala odbywała się pod hasłem „Nowe technologie”, pokazując nowe możliwości cywilizacyjne dla środowiska osób niepełnosprawnych. Dzięki rozwojowi technologicznemu osoby niepełnosprawne mogą znacząco poprawić jakość swojego życia, a usamodzielniając się, docierają do przestrzeni i miejsc, które dotychczas były niedostępne lub wirtualne.
Konkurs Fryzjerski pod hasłem: ”Ten jeden dzień …” o Puchar Dyrektora ZSP Nr 2 w Końskich. Patronat honorowy nad imprezą objął Bogdan Soboń - Starosta Konecki. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich. W zawodach wzięło udział trzynaście szkół ponadgimnazjalnych, a w wśród nich.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Kielcach,
zrealizowanego zadania inwestycyjnego na drodze powiatowej Nr 0450 T Stąporków – Hucisko – Krasna - Miniów – Ruda Strawczyńska w miejscowości Krasna. W wizytacji uczestniczyli: Bogdan Soboń – starosta konecki, Paweł Gręda – wiceprzewodniczący Rady powiatu, Czesław Kurcbart – członek Zarządu powiatu, oraz przedstawiciel wykonawcy reprezentujący firmę BUDROMOST – Starachowice Sp. z o. o. Inwestycja zrealizowana została na długości 900 mb., a jej wartość całkowita wyniosła 787 867, 98 złotych.
Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z przedstawicielami międzynarodowej grupy GIR. W spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Końskich, które było głównie kierowane do koneckich przedsiębiorców aktywnych w branży hutniczej i ceramicznej udział wzięli między innymi: Bogdan Soboń – starosta konecki, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Igor Kriłow, oraz Jerzy Held – prezes Zarządu i dyrektor handlowy GIR Europa Sp. z o.o., Beata Napierała – wiceprezes KSWP w Końskich, oraz Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Powiatu.

