11 marca br. odbyło się duże wydarzenie
kulturalne. Ten piątkowy wieczór w całości zarezerwowano dla Redaktor Echa Dnia - Marzeny Kądzieli. W sali bankietowej "Leliwa" zapełniły się wszystkie miejsca siedzące. Przez wielu wyczekiwany, w końcu się odbył - "Benefis Marzeny Kądzieli, czyli Pani Redaktor podróżuje". Wśród wielu gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i gminnych, ludzi kultury i sztuki, dziennikarzy, ale i wiernych sympatyków Pani Redaktor.















odbyło się II Forum Aktywnych Kobiet Ziemi Koneckiej. Sala wypełniona do ostatniego miejsca zgromadziła wiele Pań, które reprezentowały zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, jak i osoby prywatne. Tematem przewodnim spotkania był: Produkt Tradycyjny i Lokalny Czynnikiem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podczas prezentacji i dyskusji rozmawiano zarówno o formach, ale i zasadach sprzedaży produktów regionalnych. Gospodarzem spotkania był dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach – Jarosław Mostowski, który jednocześnie dokonał oficjalnego otwarcia Forum.
Św. Łukasza w Końskich rozpoczęła swą działalność Powiatowa Komisja Lekarska. Komisja pod przewodnictwem dr Marka Ziopaji ma do przebadania 525 mężczyzn. Tegoroczna Komisja będzie prowadziła Kwalifikację młodych ludzi z rocznika 1997 w liczbie 493 i 32 osób ze starszych roczników. Komisję oficjalnie otworzył Wiesław Basiak - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. Wydział Zarządzania Kryzysowego prowadzi nadzór merytoryczny nad tegoroczna Kwalifikacją.
z ciekawszych imprez o charakterze turystycznym w naszym powiecie. Konecki Oddział PTTK, wraz z Klubem Turystyki Aktywnej PTTK - „Pasat” zorganizował, po raz 41 Rajd Bab, który cieszy się jak zawsze wielkim zainteresowaniem. Ponad 330 uczestników zorganizowanych w kilkuosobowe drużyny wyruszyło na trasę by rywalizować w różnych konkurencjach o nagrody i zaszczytne miejsca.
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Święto przyjęte z inicjatywy śp. prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego, zostało oficjalnie ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku. W tym roku Koneckie obchody zostały podzielone na trzy części. Pierwsza, rozpoczynająca uroczystości zaprezentowana została w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie przybyli kombatanci, władze powiatu i gminy, samorządowcy, dyrektorzy szkół, pedagodzy, zaproszeni goście, oraz liczne grono uczniów.
rozwoju obszarów wiejskich.
przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie uzyskał dotację do projektu "Zimą zdrowo na sportowo" realizowanego w ramach zadania państwowego - "Organizacja zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży". Projekt ogłoszony i współfinansowany był również przez burmistrza Stąporkowa ze środków Urzędu Miasta i Gminy, zgodnie z programem współpracy Gminy Miejsko - Wiejskiej Stąporków z organizacjami pozarządowymi. Projekt opracowała i koordynuje prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Staszic" - Bożena Hozer.
odbyła się 5 edycja Turnieju CARPATHIA CUP. W zawodach wystartowało około 480 zawodników z całego kraju ale, także z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Węgier i Austrii. Powiat konecki reprezentował Konecki Klub Karate Kyokushin, w następującym składzie: Oliwia Małecka, Oliwia Tatar, Karolina Płodzik, Karolina Kozielska, Marek Suder, Olgierd Kozielski, oraz Jakub Owczarek. Koneckim zawodnikom udało się zdobyć 2 medale: 1 miejsce zajęła Oliwia Malecka, natomiast 3 miejsce wywalczyła Oliwia Tatar. Jakub Owczarek stoczył 3 walki i ostatecznie zakończył Turniej w pierwszej ósemce.
Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich odbył się XV Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Koneckiego. Bogdana Sobonia – starostę koneckiego w trym dniu reprezentował Krzysztof Stachera - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich, który wspólnie z Beatą Jakubowską - dyrektor ZSP Nr 1 w Końskich, dokonali otwarcia zawodów. Każda ze szkół mogła zgłosić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców.
podsumowujący zmagania koneckich sportowców. W czwartkowe popołudnie 11 lutego br., w koneckiej Leliwie odbyło się właśnie takie spotkanie ze sportowcami, trenerami, działaczami i władzami gminy, oraz powiatu, podczas którego nagrodzono najzdolniejszych sportowców Konecczyzny. Uroczystą Galę poprowadzili wspólnie Sylwia Fatalska, oraz Dariusz Ogłoza.
– Bankietowym „MARKIZ” w Końskich odbyła się XVI edycja Balu Dobrych Serc. Bal od 16 lat organizuje Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy pod przewodnictwem Danuty Leśniewicz- prezes i jednocześnie radnej Rady powiatu koneckiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta konecki – Bogdan Soboń, który zawsze stara się uczestniczyć i wspierać tą szczytną inicjatywę.
w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie poświęcone konsultacjom społecznym mającym na celu stworzenie Powiatowej Mapy Zagrożeń. Mapa ma włączyć się w ogólnopolski system bezpieczeństwa. Starostę koneckiego - Bogdana Sobonia, w tym dniu reprezentował Andrzej Marek Lenart - wicestarosta konecki, któremu towarzyszył Wiesław Basiak - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. Spotkaniu przewodniczył komendant Komendy Powiatowej Policji w Końskich – insp. dr Waldemar Cisowski.
na Najlepszego Sportowca i Trenera 2015 Roku Województwa Świętokrzyskiego. Starostę koneckiego Bogdana Sobonia, który patronował jednocześnie koneckiej odsłonie Plebiscytu w tym dniu reprezentował Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich. Finał Plebiscytu odbył się w hali Targów Kielce. Głosy na poszczególnych kandydatów można było oddawać za pośrednictwem Echa Dnia.
element samorządowego harmonogramu. 29 stycznia br. w powiecie koneckim odbyło się takie właśnie spotkanie podczas, którego mogliśmy się dowiedzieć jakimi działaniami zajmowali się koneccy samorządowcy podczas minionego roku. Tegoroczne wydarzenie zaczęło się jednak nietypowo, bo od spotkania przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich, gdzie oficjalnie zakończono niebagatelną inwestycję, pod nazwą - Termomodernizacji. Zgromadzonych gości z serdecznością przywitał gospodarz powiatu starosta konecki - Bogdan Soboń.
Zarząd Okręgu PZW w Kielcach zorganizował II Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich, która odbyła się w Stąporkowie. Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska oraz Starosta Konecki Bogdan Soboń. W Olimpiadzie udział wzięło 16 drużyn z całej Polski w tym 3 drużyny reprezentujące Okręg kielecki. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy rozwiązywali testy ekologiczno-wędkarskie. W drugim dniu odbyły się zawody sprawnościowe, które rozegrano w hali Zespołu Szkół Publicznych.

