loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROZSTRZYGNIĘTY

W dniach 15-17 października na stadionie OSiR zdjęcie POWIATOWY TURNIEJ...w Końskich odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. Reprezentacje sześciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego w wyniku losowania zostały rozstawione w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny: ZSP nr 1, I LO i ZSP nr 3, a w grupie B: II LO, ZSP Stąporków oraz ZSP nr 2.

Czytaj więcej...

GROŹNY POŻAR - NA SZCZĘŚCIE TO TYLKO ĆWICZENIA

W poniedziałek 21 października baza paliw nr 17 w Baryczy zdjęcie GROŹNY POŻAR...stała się miejscem sprawdzianu sprawności i szybkości reagowania służb z terenu powiatu koneckiego. Według scenariusza ćwiczeń powiatowych w bazie paliw nastąpiła awaria, która spowodowała pożar powierzchniowy w zbiorniku z olejem napędowym. Jako pierwsze, działania podjęły miejscowe służby, zgłaszając niezwłocznie zdarzenie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Teren i drogi dojazdowe zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji.

Czytaj więcej...

JUBILEUSZ KOŁA PSZCZELARZY

Obchody jubileuszu 90 lat pszczelarstwa na Ziemi zdjęcie JUBILEUSZ KOŁA...Koneckiej rozpoczęto w sobotę 19 października w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki w Modliszewicach uroczystą mszą św. w intencji pszczelarzy, sprawowaną przez ks. Marka Rosińskiego. Kolejnym punktem programu było spotkanie w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, na którym podsumowano dotychczasową działalność na polu pszczelarstwa. Na jubileusz przybyli m.in. Starosta Konecki Grzegorz Piec, wicedyrektor ŚODR Jarosław Mostowski oraz Leszek Bodzioch, wiceprezydent PZP, Andrzej Dąbrowski, prezes ŚZP w Kielcach, Iwona Łodo, dyrektor biura ŚZP w Kielcach.

Czytaj więcej...

LIPA I RUDA MALENIECKA – PROMOCJA KSIĄŻKI

Zwykle spotkania związane z promocją nowych publikacji zdjęcie LIPA I RUDA...Wydawnictwa Arslibis odbywały się w siedzibie koneckiej biblioteki. Tym razem prezentacja kolejnej pracy miejscowego autora odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej w ramach seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu koneckiego. I nic dziwnego, bo tytuł opracowania popełnionego przez Mariana Adamczyka – „Lipa i Ruda Maleniecka. Zarys dziejów od XV do połowy XX wieku” wręcz skłaniał do tego miejsca.

Czytaj więcej...

„MECHANIK TWOJĄ SZANSĄ NA RYNKU PRACY”

Ponad 200 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zdjęcie MECHANIK TWOJĄ SZANSĄ...nr 1 w Końskich w ciągu dwóch lat szkolnych zrealizuje projekt pn. „MECHANIK Twoją szansą na rynku pracy”. Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów ZSP nr 1 w Końskich niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia.

Czytaj więcej...