loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KAROLINA WILCZYŃSKA W ZZH W MALEŃCU

Paweł Goraj - Administrator

9 marca 2013 roku w ZZH w Maleńcu odbyło zdjęcie k.wilczyńskasię spotkanie autorskie z Panią Karoliną Wilczyńską. Pani Karolina jest pisarką, terapeutką, a także wykładowcą uniwersyteckim i prezesem fundacji „Efekt Motyla”. Dla pisarki najważniejsza jest rodzina, miłość, poczucie bycia spełnionym i pomoc dla drugiego człowieka, a w szczególności dla młodzieży, która w dzisiejszym świecie często narażona jest na niebezpieczeństwa i pokusy. W swoim dorobku literackim Pani Karolina może się pochwalić między innymi takimi pozycjami jak: „Performens”, „Ta druga”, czy „Anielski kokon”. Jej twórczość została doceniona i wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w 2011 roku. Jak podkreśla autorka, bez względu na relacje i stosunki międzyludzkie powinniśmy pamiętać o naszych bliskich, nie czekając na krytyczne sytuacje by zacząć rozmawiać. Nie bójmy się mówić o swoich emocjach, uczuciach, czy akceptować samych siebie. Pisarka nie lubi uogólnień, bezmyślności i braku tolerancji.

„Staram się pisać o życiowych tematach, o emocjach które towarzyszą nam każdego dnia. Większość z nas lubi przecież czytać o tym co jest nam bliskie, z czym się identyfikujemy. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii czytelniczek, które doceniają mnie jako pisarkę. W swej twórczości staram się również rozwiewać stereotypy w postrzeganiu literatury pisanej przez kobiety. Kobieta pisarka musi dziś walczyć o swoją pozycję na rynku książek i niemal cały czas udowadniać, że to co ona pisze nie jest takie płytkie i zasługuje na czytanie”- mówiła Karolina Wilczyńska.

 

GALERIA - KAROLINA WILCZYŃSKA ...

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

 

Zgromadzona publiczność zadawała również pytania pisarce. Goście pytali między innymi o charakterystykę tematyki poruszanej w dotychczasowych książkach, czy jaki wpływ na jej twórczość ma działalność w fundacji. „Cieszę się, że Pani Karolina przyjęła zaproszenie i jest dziś z nami w Maleńcu, aby zaprezentować to, co do tej pory udało się jej stworzyć. Takie bezpośrednie spotkanie z autorką daje również niepowtarzalną możliwość rozmowy i zadawania pytań dotyczących jej twórczości, pozwala zmniejszać dystans i buduje pewną więź emocjonalną między autorką, a czytelnikami” - mówił Emilian Niemiec – dyrektor ZZH w Maleńcu.

Na koniec spotkania, każdy mógł zakupić dowolną pozycję książkową pisarki wraz z autografem, a sama autorka obdarowana została bukietem kwiatów, które osobiście wręczał jej sam dyrektor placówki. Starostę koneckiego w tym dniu reprezentował Roman Struzik – sekretarz Powiatu.

 

Video - UWAGA!!! Jeśli twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje proponowanego formatu - wideo

{flv}karolina_wilczynska_2013{/flv}