loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

EDUKACJA I INTEGRACJA – WYCIECZKA DO TOKARNI

Administrator

W sobotę 28 września Starostwo Powiatowezdjęcie EDUKACJA I INTEGRACJA... w Końskich zorganizowało dla wszystkich uczestników I Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych wycieczkę do Parku Etnograficznego w Tokarni. Ponad 130 osób z Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych działających na terenie naszego powiatu miało okazję zobaczyć najciekawsze zabytki architektury charakterystyczne dla wsi i małych miasteczek regionu świętokrzyskiego.

 

Przedstawiciele każdej z grup uczestniczyli również w warsztatach, na których mogli zapoznać się, jak wykonać tradycyjne ozdoby i dekoracje.

Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca i Członka Zarządu Powiatu Jarosława Staciwy z wszystkimi uczestnikami wyprawy. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku było okazją do rozmów i nawiązywania nowych kontaktów. Wzajemne poznanie i wymiana doświadczeń osób działających na rzecz integracji swoich lokalnych społeczności oraz dbających o kultywowanie miejscowych tradycji jest bardzo potrzebne, w związku z tym idea takich spotkań będzie realizowana także w następnych latach.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - EDUKACJA I INTEGRACJA...

3  2  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich