loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

SZCZEGÓLNY UPOMINEK DLA PREZYDENTA RP

W dniu 7 lutego na zaproszenie starosty Dariusza zdjęcie SZCZEGÓLNY UPOMINEK...Czechowskiego gościł we Włoszczowie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych Województwa Świętokrzyskiego. W gronie zaproszonych znalazł się również starosta konecki Grzegorz Piec, który wręczył Prezydentowi RP nietypowy upominek promujący powiat i tradycje odlewnicze naszego regionu - żeliwny kociołek.

Czytaj więcej...

KOLEJ PLUS – REALNĄ SZANSĄ NA PRZYWRÓCENIE TRANSPORTU KOLEJOWEGO W POWIECIE KONECKIM

13 lutego 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowegozdjęcie KOLEJ PLUS... w Końskich odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu koneckiego z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. reprezentujących Zakład Linii Kolejowych w Kielcach, dotyczące możliwości przywrócenia połączenia kolejowego, które objęłoby swym zasięgiem Końskie. A wszystko to, dzięki rządowemu programowi Kolej Plus, którego celem zasadniczym jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym oraz budowa i odbudowa linii kolejowych w mniejszych miejscowościach.

Czytaj więcej...

MŁODZI I ZDOLNI CHLUBĄ POWIATU KONECKIEGO

W środę 12 lutego w siedzibie starostwa powiatowegozdjęcie MŁODZI I ZDOLNI... zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej najzdolniejszym uczniom i absolwentom szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Stosowne dokumenty nagrodzonym wręczali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron i członek zarządu Jarosław Staciwa. Dyrektorzy szkół przedstawiali swoich podopiecznych, a lista nagród i osiągnięć każdego ze stypendystów była naprawdę długa i imponująca.

Czytaj więcej...

BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

W Końskich otwarto bezpłatną wypożyczalnię sprzętu zdjęcie BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA...rehabilitacyjnego. Organizatorem wypożyczalni jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. W wypożyczalni do dyspozycji są specjalne rowery trójkołowe - mają stabilną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Sprzęt pozyskano dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Czytaj więcej...

BÓG HONOR OJCZYZNA i SPORT - OSTATNIE POŻEGNANIE ŚP. PIOTRA PYTKI

W ostatniej drodze Panu Piotrowi towarzyszyła rodzina, zdjęcie BÓG HONOR I SPORT...najbliżsi, znajomi i przyjaciele, ale także przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego. Msza pogrzebowa odbyła się 11 lutego 2020 roku, w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Kazanowie. „Dziś żegnamy wspaniałego człowieka, wielkiego patriotę i sportowca” – słyszeliśmy podczas okolicznościowego kazania.

Czytaj więcej...