loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

I runda sezonu KSSPR Końskie

Starosta Konecki wraz z Koneckim Stowarzyszeniem zdjęcie z logo KSSPR-u do artykułu otwierającego pierszą rundę sezonuSportowym Piłki Ręcznej – KSSPR Końskie, serdecznie zaprasza do udziału kibiców i miłośników tego sportu na mecz inauguracyjny rozpoczynający pierwszą rundę sezonu 2020/2012. Mecz rozegrany zostanie 19 września o godz. 18:00 w Hali Sportowej UMiG w Końskich przy ulicy Stoińskiego 3. Poniżej podajemy terminarz przyszłych rozgrywek:

19.09.2020 godz. 18:00

KSSPR KOŃSKIE – ORLEN UPSTREAM CZUWAJ PRZEMYŚL

Czytaj więcej...

Ślubowanie w szkole na „górce”

W czwartek 17 września w Zespole Szkół zdjęcie do artykułu ślubowanie w szkole na którym widać wicestarostę składającego życzenia uczniom na placu podczas ceremoniiPonadpodstawowych w Stąporkowie, czyli w popularnej „Szkole na Górce”, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ceremonię zorganizowano na placu przed szkołą. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu, młodzież klas pierwszych złożyła uroczystą przysięgę przy popiersiu patrona - Stanisława Staszica. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli: Wiesław Skowron - Wicestarosta Konecki, Krzysztof Stachera - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz Dorota Pawińska – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej...

Informacja - COVID-19

zdjęcie koronavirus - raport powiatu koneckiego

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 17 września 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 185 przypadków koronawirusa. 241 osób jest poddanych kwarantannie, brak osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. 

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

Początek drogi do tragedii Katyńskiej

Dzień 17 września 1939 to tragiczna data zdjęcie do artykułu początek drogi do tragedii na którym widać władze powiatu koneckiego oddających hołd na Alei Katyńskiejw historii Polski. Realizując postanowienia zawarte tajnym protokole dodatkowym do paktu Ribbentrop - Mołotow, wojska sowieckie wkroczyły na teren Rzeczypospolitej. Po stronie polskiej długiej, liczącej ponad 1400 km granicy strzegły jednie przerzedzone oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza. Wschodnie rubieże naszego kraju zaatakowały wojska dwóch frontów: białoruskiego i ukraińskiego – w sumie w trzech rzutach ponad 1,5 mln żołnierzy, ponad 6000 czołgów i 3000 samolotów. W obliczu agresji dwóch mocarstw losy obrońców były przesądzone. Za frontem posuwały się jednostki NKWD z przygotowanymi listami osób przeznaczonych do likwidacji. To właśnie 17 września rozpoczęła się droga, która swój tragiczny finał znalazła w Katyniu, Ostaszkowie czy Starobielsku.

Czytaj więcej...

Nie czekaj! Wybierz życie bez cukrzycy

Zachęcamy do wzięcia udziału w programie zdjęcie do artykułu nie czekaj wybierz życie bez cukrzycy na którym widać ulotkę z programem opisanym w artykuleprofilaktycznym, którego celem jest określenie ryzyka zachorowalności na cukrzycę typu 2, a następnie podjęcie szeregu działań profilaktycznych, których zamierzeniem jest zahamowanie ekspansji tej choroby. Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz znajdujący się w Starostwie Powiatowym w Końskich (parter – wejście A) na podstawie którego określimy ryzyko zachorowania, a następnie skierujemy Państwa do dalszego wsparcia tj. konsultacji dietetycznych, badań medycznych, zajęć z fizjoterapeutą i innych. Do projektu można zgłosić się również poprzez bezpłatną infolinię pod numerem 41 375 72 06 lub za pośrednictwem strony internetowej www.bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl gdzie znajduje się zakładka „ZRÓB TEST”.

Działania podejmowane są przede wszystkim dla osób, u których nie zdiagnozowano dotychczas cukrzycy – ludzi zdrowych aby uniknąć zachorowania w przyszłości. Co ważne i warte podkreślenia przedział wiekowy dla ankietowanych to 45-64 lat.

Czytaj więcej...