loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Fundacja Polska Gospodyni w Maleńcu czyli „Spotkanie z Gospodynią”

W minioną sobotę w Zabytkowym Zakładzie zdjęcie do artykułu fundacja polska gospodyni na którym widać przedstawicielkę fundacji w towarzystwie starosty koneckiegoHutniczym w Maleńcu spotkały się przedstawicielki z 20 kół zrzeszonych w Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich, na zorganizowanym przez Fundację Polska Gospodyni, szkoleniu pn. „Spotkanie z Gospodynią”. Inicjatorami wydarzenia byli: przewodnicząca Powiatowej Rady KGW - Justyna Rupniewska oraz starosta konecki – Grzegorz Piec. O Fundacji Polska Gospodyni, której celem jest wszechstronna pomoc środowisku kobiet wiejskich oraz jego promocja, o programie i szczegółach szkolenia 60 osobowej grupie szkoleniowej, opowiedziała wiceprezes Fundacji – Alina Kuźmina.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Posłem – Grzegorzem Wojciechowskim

3 lipca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowegozdjęcie do artykułu spotkanie z posłem na którym widać wszystkich przy stole konferencyjny, w Końskich doszło do spotkania z posłem na Sejm RP ziemi łódzkiej - Grzegorzem Wojciechowskim. W spotkaniu udział wzięli: Grzegorz Piec – starosta, Wiesław Skowron – wicestarosta oraz Jarosław Staciwa – członek Zarządu. Zagadnienia jakie poruszano podczas spotkania dotyczyły zarówno sytuacji rolniczej na terenie powiatu koneckiego, jak również możliwości rozwoju wsi i obszarów wiejskich, w kontekście wykorzystania środków z Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Wzrost zainteresowania powiatem – drugi kwartał

Za nami drugi kwartał tego roku. Nastał czas nazdjęcie do artykułu wzrost zaiteresowania powiatem na zdjęciu wykres kolumnowy podsumowania, analizy, spostrzeżenia oraz wyciąganie stosownych wniosków. W tym miejscu chcemy się podzielić z Państwem informacją dotyczącą społecznej komunikacji, w odniesieniu do funkcjonowania stron internetowych Starostwa Powiatowego w Końskich. jak wynika z analizy stosownych zestawień, tak zwanych wejść na powiatowe strony, w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2020 roku (ilość wejść w kwietniu – 72,200; w maju – 77,800; czerwcu – 92,400), następuje widoczny wzrost odwiedzin w ramach zdalnej platformy komunikacji społecznej.

Czytaj więcej...

Ważne informacje z PUP w Końskich

Dyrektor PUP w Końskich przekazuje dwie ważnezdjęcie do artykułu informacje z PUP na którym widać dyrektora urzędu oraz budynek i logo projektu informacje dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców. Pierwsza z nich dotyczy mikroprzedsiębiorców, którzy otrzymali pożyczkę w ramach art. 15 zzd dotycząca umorzenia otrzymanej pożyczki. Informujemy, że w związku ze zmianą wymienionej wyżej ustawy, pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez mikroprzedsiębiorcę, przez okres 3 miesięcy, od dnia udzielenia pożyczki (otrzymania przelewu na konto). Umorzenie otrzymanej pożyczki nastąpi z urzędu, bez konieczności składania wniosku o umorzenie. Spełnienie warunku umorzenia sprawdzi Powiatowy Urząd Pracy na podstawie dostępnych informacji w CEIDG/KRS.

Czytaj więcej...

Informacja

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 5 lipca 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 28 przypadki koronawirusa. 42 osoby są poddane kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI