loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

BOOKCROSSING w II LO w Końskich

Akcja polegająca na „uwalnianiu” przeczytanych zdjęcie BOOKCROSSING...książek, poprzez zostawianie ich w miejscach publicznych po to, aby ktoś mógł z nich skorzystać, zawitała wreszcie do nas. 11 marca 2020 r. zorganizowali ją, w ramach Tygodnia Kultury Języka, nauczyciele – bibliotekarze z II LO w Końskich. Wymiana książek, to doskonała forma popularyzowania czytelnictwa, odświeżenie własnej biblioteki i możliwość nawiązywania relacji. Dzięki niej książki podróżują od czytelnika do czytelnika zyskując „nowe życie”. Pomysłodawca bookcrossingu Ron Hornbaker marzy o stworzeniu otwartej dla wszystkich, nieodpłatnej, globalnej biblioteki. Istotą tej akcji jest dzielenie się, a nie wyrzucanie.

 

W czasach, gdy produkujemy tony śmieci, ta forma doskonale nawiązuje do hasła Tygodnia Kultury Języka „Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność”. Krążących książek nie ograniczają ramy formalne. To możliwość sięgnięcia po nie bez kart bibliotecznych i opłat. Pasjonaci czytania na całym świecie chętnie z niej korzystają.

Prosta zasada akcji - książka za książkę, spowodowała, że licealiści II LO aktywnie zaangażowali się w nią. W sumie „uwolniono” ok. 200 tytułów. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony młodzieży, postanowiono przedłużyć wymianę do końca roku szkolnego. Brawa dla organizatorów i uczestników! Czekamy na odważnych naśladowców. DZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA.

Opracowała: Agnieszka Krakowiak

GALERIA - BOOKCROSSING...

2  3  4

5  6  7

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich