loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

|

Te słowa Św. Pawła z Listu zdjęcie starosty i nieetatowego członka zarządu wręczających proboszczowi kwiaty podczas mszy świętejdo Rzymian w pełni oddają ideę i sens drogi błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki ku świętości. „W dniu 19 października 37 lat temu błogosławiony ks. Jerzy narodził się dla Nieba”- mówił w swojej homilii skierowanej do zgromadzonych na nabożeństwie we wtorkowy wieczór ks. Dziekan Andrzej Zapart, wspominając męczeńską śmierć kapłana „Solidarności”. Wspomnienie tych tragicznych chwil, z 1984 roku, zgromadzeni rozpoczęli złożeniem wiązanek i zapaleniem symbolicznych zniczy pod tablicą poświęconą temu bohaterskiemu kapłanowi, który zapłacił najwyższą cenę w obronie wiary, wolności i godności człowieka.

Czytaj cały artykuł...„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

Spotkanie kadry pedagogicznej szkół ponadpodstawowych ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty i Starostą Koneckim

|

We wtorek, 19 października 2021 zdjęcie z otwarcia uroczystości i moment odśpiewania Hymnuodbyło się spotkanie nauczycieli nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w minionym roku szkolnym z przedstawicielami władz powiatowych i Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty, Kazimierzem Mądzikiem. Starosta Konecki Grzegorz Piec, wspólnie z kuratorem wręczyli listy gratulacyjne wszystkim uhonorowanym nagrodami kuratora i starosty oraz medalami, przyznanymi przez Ministra Edukacji i Nauki. W tym ważnym dla środowiska pedagogicznego wydarzeniu, zorganizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich, uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, członek Zarządu Powiatu Dariusz Banasik, dyrektor PUP Jacek Werens oraz naczelnicy: Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera i Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera, wraz z zastępcą Marcinem Wiadernym.

Czytaj cały artykuł...Spotkanie kadry pedagogicznej szkół ponadpodstawowych ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty i...

Ostatnia droga Jana Wiadernego

|

W minioną sobotę, 16 października jan wiadernypożegnaliśmy Jana Wiadernego – wieloletniego pedagoga w Studium Nauczycielskim w Końskich, byłego działacza Związku Nauczycielstwa Polskiego, a także członka Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie. Jan Wiaderny był bardzo aktywnym radnym Rady Miejskiej w Końskich w kadencjach 2002 – 2006 oraz 2010 – 2014. Zgłaszał wiele projektów i wniosków, zarówno podczas posiedzeń komisji, jak i samych obrad sesji. Był także poetą, który często przemawiał podczas patriotycznych uroczystości w naszym regionie.

Czytaj cały artykuł...Ostatnia droga Jana Wiadernego

Konsultacje społeczne programu regionalnego na lata 2021-2027 „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego” w powiecie koneckim

|

18 października br., w siedzibie zdjęcie przedstawicieli spotkaniaMiejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich miała miejsce prezentacja oraz dyskusja, dot. przyjętego przez Zarząd Województwa projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego”. Powiat Konecki reprezentował wicestarosta konecki - Wiesław Skowron wraz z kilkuosobową grupą kadry kierowniczej ze Starostwa Powiatowego w Końskich. W ramach programu, nazywanego dotychczas „Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego”, a obecnie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego” nasz region będzie dysponował kwotą 1 mld 403 mln euro, z czego ponad 1 mld euro zostanie przeznaczony na projekty inwestycyjne realizowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj cały artykuł...Konsultacje społeczne programu regionalnego na lata 2021-2027 „Fundusze Europejskie dla...

II Maraton Dinozaura z jubileuszem

|

II Maraton Dinozaura zorganizowany zdjęcie przewodniczącego rady powiatu wręczającego symboliczny grawerton Wojciechowi Paskowiprzez PTTK w Końskich wiódł przez dukty lasów koneckich ze startem i metą w Sielpi. Na tę szczególną rekreacyjną imprezę zjechało wielu uczestników z różnych stron z Polski (m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Częstochowy, Bytomia, Kielc, Radomia). Nie zabrakło też miejscowych amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Łącznie na dwie trasy tego marszu turystycznego w sobotni poranek, 16 października, wyruszyły 133 osoby.

Czytaj cały artykuł...II Maraton Dinozaura z jubileuszem