loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Nowy radiowóz dla Komendy Powiatowej Policji w Końskich

|

W środę, 30 grudnia 2020 roku, na placu zdjęcie nowego radiowozu policyjnegoprzed Komendą Powiatową Policji w Końskich,odbyła się oficjalna prezentacja nowego radiowozu marki KIA CEED. Auto, zgodnie z podjętą Uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 maja 2020, dofinansowane zostało z budżetu Powiatu Koneckiego, w kwocie 50 tysięcy złotych. Środki te wydatkowano zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Powiatem Koneckim, a Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach. Oficjalnego przekazania oznakowanego radiowozu dokonał Starosta Konecki Grzegorz Piec oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Końskich mł. insp. Rafał Zieliński, który podziękował przedstawicielom władz powiatowych za okazane wsparcie.

 

Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Samochód wyposażony jest w benzynowy silnik o pojemności 1,4 T, fabryczny alarm obwodowy oraz w immobiliser z transponderem. Nowy radiowóz wzmocni funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej komendy oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

– Taka dotacja jest naszym obowiązkiem, bo dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu oraz komfort pracy policji. Na nowe pojazdy przeznaczyliśmy środki w wysokości połowy ich wartości. Wierzę, że współpraca z KPP w Końskich może być jeszcze bardziej udana, ponieważ nasze działania stają się efektywniejsze  – informuje starosta konecki Grzegorz Piec.

Mariusz Słowiński

Galeria - Nowy radiowóz...

2  3  4

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich