loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MALENIEC - POWSTAŃCZA KUŹNIA 1863

Administrator

W piątkowy wieczór 24 stycznia Zabytkowy zdjęcie MALENIEC ...Zakład Hutniczy w Maleńcu stał się swoistym „wehikułem czasu”. Zaproponowana przez tę instytucję koncepcja obchodów wybuchu Powstania Styczniowego spotkała się ze świetnym odbiorem. Licznie przybyli do zabytkowego obiektu goście, mieli okazję zobaczyć, jak 157 lat temu, w tym miejscu przygotowywano się do tego patriotycznego zrywu. Stroje z epoki, zabytkowe uzbrojenie i przygotowana przez grupę rekonstrukcji historycznej inscenizacja potyczki sprawiły, że wszyscy poczuli klimat tamtego czasu.

Czytaj więcej...

XII SESJA RADY POWIATU KONECKIEGO

Administrator

23 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej zdjęcie XII SESJA RADY POWIATUStarostwa Powiatowego w Końskich odbyła się dwunasta Sesja Rady Powiatu Koneckiego. Tuż po godzinie 14:30 sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Kowalczyk.

Projekt porządku obrad przewidywał:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

Czytaj więcej...

ODPRAWA KADRY KIEROWNICZEJ POLICJI GARNIZONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Administrator

W środę 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji zdjęcie ODPRAWA KADRY...odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań w 2019 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że wyniki osiągane przez policjantów świętokrzyskich już od wielu lat plasują się w czołówce zestawienia krajowego. Komendant Wojewódzki nadinsp. Paweł Dzierżak podziękował wszystkim policjantom za zaangażowanie i osiągnięte wyniki oraz zwrócił uwagę na dobrą współpracę z samorządami województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej...

WIERNI TRADYCJI – ARTYSTYCZNE JASEŁKA W MGDK W KOŃSKICH

Administrator

Piątkowe popołudnie 17 stycznia 2020 roku w MGDK zdjęcie WIERNI TRADYCJI 2020w Końskich obfitowało w wiele bardzo ciekawych i artystycznych wrażeń. A wszystko to dzięki koneckiej młodzieży działającej przy Domu Kultury w Końskich i słuchaczom UTW, którzy zagrali w perfekcyjnie przygotowanych jasełkach. „Jasełka, to w pewien sposób celebracja Świąt Bożego Narodzenia. My dzisiejszego wieczoru dochowamy tej tradycji i będziemy dla Państwa kolędować” – witał przybyłych gości Piotr Salata - dyrektor MGDK w Końskich.

Czytaj więcej...

„SĄ POTRZEBNI I TO BARDZO” - POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KOŃSKICH - ŚWIĘTOWAŁO XX - LECIE ISTNIENIA

Administrator

17 stycznia 2020 roku Powiatowe Centrum Pomocyzdjęcie 20 LECIE PCPR W KOŃSKICH... Rodzinie w Końskich obchodziło XX – lecie swojej działalności. Na uroczystość przybyło wielu gości reprezentujących zarówno instytucje samorządowe, pomocowe oraz społeczne z terenu powiatu koneckiego, ale także z województwa świętokrzyskiego. Jubileusz poprowadzili: Justyna Nowak oraz Mariusz Słowiński. W pierwszej części obchodów wręczono specjalne podziękowania zarówno przyjaciołom, jak i sponsorom, z którymi PCPR w Końskich współpracuje i współuczestniczy w różnych przedsięwzięciach.

Czytaj więcej...

FABRYKA ŻELAZA W MALEŃCU ZAPRASZA NA POWSTAŃCZĄ NOC!

Administrator

Styczeń to okazja do przypomnienia patriotycznych zdjęcie ZZH W MALEŃCU - ZAPROSZENIEi metalurgicznych tradycji regionu, zwłaszcza tych, które bezpośrednio nawiązują do okresu powstania styczniowego. Przemysłowe tereny Zagłębia Staropolskiego, w tym okolice Opoczna, Końskich i Stąporkowa pełniły istotną rolę w planach władz powstańczych. Ziemie te miały stanowić zaplecze materiałowe i zbrojeniowe dla wysiłku niepodległościowego.

Czytaj więcej...

POWIAT KONECKI W PROJEKCIE PILOTAŻOWYM MINISTRA CYFRYZACJI

Administrator

Kontynuując współpracę z Ministrem Cyfryzacji, zdjęcie PROJEKT PILOTAŻOWY MINISTRA CYFRYZACJI...Markiem Zagórskim zainicjowaną spotkaniem w sierpniu ubiegłego roku, Powiat Konecki, jako pierwszy powiat w Polsce otrzymał ofertę udziału w projekcie rozwoju portalu informacyjnego GOV.PL  W celu omówienia szczegółów współpracy zespół współpracowników Ministra na czele z Michałem Przymusiński, Z-cą Dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych, spotkał się na naradzie roboczej w siedzibie Ministerstwa z Grzegorzem Piecem, Starostą Koneckim, oraz Radosławem Lachowskim, Naczelnikiem Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu.

Czytaj więcej...

ZAANGAŻOWANI BY DAWAĆ UŚMIECH - POWIATOWE KONTO POMOCY

Administrator

To już dwudziesty raz, kiedy Stowarzyszenie zdjęcie ZAANGAŻOWANI BY DAWAĆ...Powiatowe Konto Pomocy organizuje - Bal Integracyjny dla dzieci. Najmłodsi w asyście rodziców i dziadków zawsze z wielką ochotą odpowiadają na zaproszenie Stowarzyszenia i tak było w drugą sobotę stycznia 2020 roku. We wspólnej zabawie uczestniczyło 160 dzieci, przybyłych ze wszystkich gmin Powiatu Koneckiego.

Czytaj więcej...

ŻYCZENIA

Administrator

zdjecie ŻYCZENIA

SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDOWCÓW DIECEZJI RADOMSKIEJ

Administrator

W piątek 10 stycznia przedstawiciele samorządówzdjęcie SPOTKANIE NOWOROCZNE... lokalnych Diecezji Radomskiej spotkali się na zaproszenie biskupa Henryka Tomasika w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Uroczystość tradycyjnie rozpoczynała Msza Św. a następnie wykład wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski, wskazując na ogromną rolę rodziny w kształtowaniu społeczeństwa i państwa. Podczas prelekcji odwoływał się do nauczania Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego oraz roli jaką mają pełnić we wsparciu rodzin władze samorządowe.

Czytaj więcej...

„NASZE BETLEJEM”

Administrator

„Przyszedłeś do nas tak ubogi,zdjęcie NASZE BETLEJEM...

Choć Stwórcą, Panem świata byłeś...”

Czas Bożego Narodzenia to szczególny moment, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach codzienności. To także czas umacniania więzi rodzinnych oraz poprawy relacji międzyludzkich. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie przygotowali montaż słowno – muzyczny „Nasze Betlejem”, wpisując się tym samym w program obchodów Orszaku Trzech Króli organizowanego przez MGOKiS w Stąporkowie. Inscenizacja przedstawiona została społeczności lokalnej w miejscowym kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 6 stycznia o godz. 11.30.

Czytaj więcej...

XI SESJA RADY POWIATU KONECKIEGO

Administrator

23 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej zdjęcie XI SESJA RADY POWIATU...Starostwa Powiatowego w Końskich odbyła się jedenasta sesja Rady Powiatu Koneckiego. Tuż po godzinie 10:00 sesję otworzył Zbigniew Kowalczyk - Przewodniczący Rady Powiatu.

Porządek obrad przewidywał:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.

Czytaj więcej...