loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

To już trzy miesiące

Administrator

Równo trzy miesiące temu, 4 marca 2020 zdjęcie do artykułu To już trzy miesiące na którym widać prezydenta Andrzeja Dudę i starostę koneckiego Grzegorza Pieca.roku, nasz powiat odwiedził z oficjalną wizytą urzędujący Prezydent RP – Andrzej Duda. Dla wielu mieszkańców, licznie przybyłych na spotkanie, była to okazja osobistego kontaktu z najważniejszą osobą w naszym państwie. Przypomnijmy, że pierwszym punktem wizyty było spotkanie w koneckim szpitalu Św. Łukasza, gdzie Prezydent Andrzej Duda zapoznał się z sytuacją placówki i zagrożeniami związanymi z dopiero rozwijającą się epidemią Covid-19.

Czytaj więcej...

Informacja

Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 3 czerwca 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku odnotowano 22 przypadki koronawirusa. 74 (+2) osoby są poddane kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

Wsparcie Powiatu dla koneckiej Policji

Administrator

Podczas XIV sesji radni uchwalili zmiany zdjęcie do artykułu wsparcie dla koneckiej policji na którym widać logo oznakowanego samochoduw budżecie, umożliwiające realizację uchwały zarządu, wspierającą koneckich policjantów. Przeznaczone, decyzją Zarządu Powiatu Koneckiego, środki w wysokości 50 tysięcy złotych, posłużą dofinansowaniu w około 50 procentach oznakowanego samochodu. Nowy i odpowiednio wyposażony pojazd zwiększy mobilność i możliwości szybkiego reagowania policji, przyczyniając się do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Czytaj więcej...

Tarcza antykryzysowa w Powiecie Koneckim…

Administrator

Jako wsparcie w ramach mechanizmów pomocowych zdjęcie do artykułu tarcza antykryzysowa. Na zdjęciu starosta konecki oraz dyrektor powiatowego urzędu pracyTarczy Antykryzysowej trafiło do lokalnych przedsiębiorców już ponad 15 milionów złotych. Od momentu wprowadzenia ustawy, zadania związane ze zmniejszeniem negatywnego wpływu epidemii na konecki rynek pracy, prowadzi Powiatowy Urząd Pracy w Końskich.

Czytaj więcej...

Informacja

Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 2 czerwca 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku odnotowano 22 przypadki koronawirusa. 72 (-4) osoby są poddane kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

Wsparcie Senatora Rusieckiego w sprawie hali z odpadami

Administrator

Ekologicznym problemem, związanym z halą zdjęcie Wsparcie Senatora Rusieckiego...pełną odpadów w Stąporkowie, zajął się Senator Jarosław Rusiecki, który wsparł starania o pozyskanie znaczących środków na ich utylizację z budżetu państwa. Wiadomość ta pozwala mieć nadzieję, że cała sprawa, związana z kosztowną utylizacją, znajdzie wreszcie skuteczne rozstrzygnięcie! Z tego też miejsca Zarząd Powiatu w Końskich wyraża podziękowanie Panu Senatorowi Rusieckiemu, za podjęcie działań w tej pilącej sprawie.

Czytaj więcej...

Nowa forma pracy WTZ w Końskich

Administrator

W dniu 1 czerwca uczestników Warsztatu zdjęcie Nowa forma pracy WTZ...Terapii Zajęciowej w Końskich odwiedzili: starosta Grzegorz Piec i Jarosław Staciwa - członek zarządu, a jednocześnie prezes TWRP „Wszechnica Konecka”. Okazją do tego spotkania było wznowienie działania po okresie przerwy, trwającej od 12 marca 2020 roku. Zajęcia w placówce zostały zawieszone zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Goście mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi procedurami sanitarnymi, których należy dopełnić, chcąc działać w obecnej sytuacji.

Czytaj więcej...

Informacja

Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 1 czerwca 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku odnotowano 22 przypadki koronawirusa. 76 (+16) osób jest poddanych kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

XIV Sesja Rady Powiatu w Końskich

Administrator

W dniu 29 maja odbyła się kolejna sesja zdjęcie XIV Sesja rady powiatuprzeprowadzona w sposób zdalny. W sali posiedzeń obradowało siedmioro radnych, a zdecydowana większość, bo aż 14 wzięło w niej udział dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym. Na wstępie wszyscy radni przyjęli przedstawiony porządek obrad, obejmujący szesnaście punktów. Następnie starosta Grzegorz Piec przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Koneckiego z okresu pomiędzy sesjami, a dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy omówił sytuację na lokalnym rynku pracy i działania związane z realizacją programu Tarczy Antykryzysowej. Radni po wysłuchaniu i zadaniu dodatkowych pytań przyjęli oba sprawozdania.

Czytaj więcej...