loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Kawęczyn – urokliwe miejsce z bogatą historią

Paweł Goraj - Administrator

Są w naszym powiecie ciekawe miejsca, zdjęcie do artykułu Kawęczyn na którym widać kuźnia wodna - młyn z 17 wiekumalownicze, z bogatą przeszłością położone w pobliżu uczęszczanych traktów, a mimo to nieco zapomniane. Tak właśnie wygląda sytuacja wsi Kawęczyn, która za sprawą kuźnicy wodnej była znana już w II połowie XVII w. Historia tej miejscowości jest podobna do innych w naszym powiecie. Bujny rozwój od końca wieku XVIII, poprzez całe XIX stulecie za sprawą zakładów pozyskujących i przetwarzających miejscowe rudy żelaza. Wielkie piece, kuźnie, fryszernie i fabryki produkujące szeroką paletę wyrobów z żelaza od gwoździ, poprzez narzędzia gospodarcze i przedmioty codziennego użytku, aż po broń – szable, bagnety, pistolety, czy kule armatnie. Kres tej działalności położyły nowe technologie pozyskiwania stali z wykorzystaniem węgla kamiennego i bogatszych rud żelaza.

Czytaj więcej...

Informacja - COVID-19

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 05 sierpnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 40 przypadków koronawirusa. 32 osoby są poddane kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

Konkurs Wieńców Dożynkowych 2020

Paweł Goraj - Administrator

Wieńce przygotowane z różnych odmian zbóż, zdjęcie do artykułu konkurs wieńców dożynkowych na którym widać kłosy zboża ziół, kwiatów i owoców są nieodłącznym elementem święta plonów. Jest to tradycja kultywowana na tyle długo, że każdy z regionów kraju wypracował swoje niepowtarzalne wzorce. W ostatnich latach często pojawiają się jednak wieńce znacznie odstępujące od tych tradycyjnych form. Aby podtrzymać te najbardziej wartościowe elementy tradycji ludowej i spopularyzować wiedzę o dawnych obyczajach Starostwo Powiatowe w Końskich po raz kolejny organizuje Przegląd Wieńców Dożynkowych. Wybór najpiękniejszego wieńca będzie jednym z punktów Dożynek Powiatowych 2020.

Czytaj więcej...

Informacja - COVID-19

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 04 sierpnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 40 przypadków koronawirusa. 38 osób jest poddanych kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

Powiatowe święto plonów – 29 sierpnia 2020

Paweł Goraj - Administrator

Tradycyjnie sierpień to czas, gdy rolnicy kończą zdjęcie do artykułu powiatowe święto plonów na którym widać wieńce dożynkowe z roku 2019żniwa i można podsumować, jak udane są tegoroczne plony. Jest to okazja do świętowania i docenienia trudnej pracy wszystkich tych, którzy dbają o to, by nie zabrakło chleba na polskich stołach. Nawiązując do tej pięknej, polskiej tradycji Starosta Konecki zaprasza do udziału w uroczystości Powiatowego Święta Plonów – Dożynki 2020. W tym roku uroczystości dożynkowe odbędą się w dniu 29 sierpnia przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich. W programie przewidziany jest dożynkowy korowód, uroczysta msza św., część konkursowa z nagrodami i występy artystyczne.

Czytaj więcej...

Zaproszenie - W hołdzie bohaterom - w 100. rocznicę bitwy warszawskiej

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie plakat z zaproszeniem na wydarzenie "W hołdzie bohaterom - w 100. rocznicę bitwy warszawskiej"

Informacja - COVID-19

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie Koronawirus raport

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 03 sierpnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1400– na terenie Powiatu Koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 40 przypadków koronawirusa. 37 osób jest poddanych kwarantannie.

/-/Grzegorz Piec

STAROSTA KONECKI

...

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie do ogłoszenia o dniu wolnym i zamkniętym urzędzie 21 sierpnia 2020 roku

Pełna treść Zarządzenia Starosty Koneckiego - (plik.pdf) - 768 kb

Gminny przegląd kół gospodyń wiejskich

Paweł Goraj - Administrator

2 sierpnia 2020 roku na terenie Parku Miejskiego zdjęcie do artykułu gminny przegląd kół na którym widać starostę koneckiego i koło gospodyń piła-szabelniaw Końskich odbył się Pierwszy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie. Przegląd, jak mogliśmy zauważyć spotkał się z dużym zainteresowaniem gospodyń, reprezentujących poszczególne sołectwa z terenu gminy oraz przybyłych mieszkańców. Osoby odwiedzające wydarzenie mogły zasmakować lokalnych specjałów i dowiedzieć się o dawnych przepisach, gwarantujących smaczne potrawy. Na niedzielny przegląd stawiło się 11 kół reprezentujących następujące miejscowości: Proćwin, Gatniki, Piłę i Szabelnię, Rogów, Nieświń, Dziebałtów, Nałęczów, Sworzyce, Kornicę, Przybyszowy, Modliszewice i Bedlno.

Czytaj więcej...

Miała być powstaniem narodowym – 76 rocznica akcji „BURZA”

Paweł Goraj - Administrator

Akcja „Burza”, jako plan powstania narodowego, zdjęcie do artykułu miała być powstaniem na którym widać przedstawicieli gminy i powiatumiała się odbywać na zasadzie lokalnych działań oddziałów partyzanckich w chwili załamywania się niemieckiej okupacji. Dla okręgu świętokrzysko – radomskiego - „Jodła” Armii Krajowej termin wybuchu Akcji „Burza” wyznaczono na 1 sierpnia. Przypomnijmy, że nieco wcześniej, bo w czerwcu „Szary” rozbija więzienie w Końskich i uwalnia uwięzionych tam żołnierzy – usłyszeliśmy podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele św. Anny w Końskich, gdzie jak co roku odprawiono uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny i wydarzenia sprzed 76 laty.

Czytaj więcej...