loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

FABRYKA ŻELAZA W MALEŃCU ZAPRASZA NA POWSTAŃCZĄ NOC!

Administrator

Styczeń to okazja do przypomnienia patriotycznych zdjęcie ZZH W MALEŃCU - ZAPROSZENIEi metalurgicznych tradycji regionu, zwłaszcza tych, które bezpośrednio nawiązują do okresu powstania styczniowego. Przemysłowe tereny Zagłębia Staropolskiego, w tym okolice Opoczna, Końskich i Stąporkowa pełniły istotną rolę w planach władz powstańczych. Ziemie te miały stanowić zaplecze materiałowe i zbrojeniowe dla wysiłku niepodległościowego.

Czytaj więcej...

POWIAT KONECKI W PROJEKCIE PILOTAŻOWYM MINISTRA CYFRYZACJI

Administrator

Kontynuując współpracę z Ministrem Cyfryzacji, zdjęcie PROJEKT PILOTAŻOWY MINISTRA CYFRYZACJI...Markiem Zagórskim zainicjowaną spotkaniem w sierpniu ubiegłego roku, Powiat Konecki, jako pierwszy powiat w Polsce otrzymał ofertę udziału w projekcie rozwoju portalu informacyjnego GOV.PL  W celu omówienia szczegółów współpracy zespół współpracowników Ministra na czele z Michałem Przymusiński, Z-cą Dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych, spotkał się na naradzie roboczej w siedzibie Ministerstwa z Grzegorzem Piecem, Starostą Koneckim, oraz Radosławem Lachowskim, Naczelnikiem Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu.

Czytaj więcej...

ZAANGAŻOWANI BY DAWAĆ UŚMIECH - POWIATOWE KONTO POMOCY

Administrator

To już dwudziesty raz, kiedy Stowarzyszenie zdjęcie ZAANGAŻOWANI BY DAWAĆ...Powiatowe Konto Pomocy organizuje - Bal Integracyjny dla dzieci. Najmłodsi w asyście rodziców i dziadków zawsze z wielką ochotą odpowiadają na zaproszenie Stowarzyszenia i tak było w drugą sobotę stycznia 2020 roku. We wspólnej zabawie uczestniczyło 160 dzieci, przybyłych ze wszystkich gmin Powiatu Koneckiego.

Czytaj więcej...

ŻYCZENIA

Administrator

zdjecie ŻYCZENIA

SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDOWCÓW DIECEZJI RADOMSKIEJ

Administrator

W piątek 10 stycznia przedstawiciele samorządówzdjęcie SPOTKANIE NOWOROCZNE... lokalnych Diecezji Radomskiej spotkali się na zaproszenie biskupa Henryka Tomasika w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Uroczystość tradycyjnie rozpoczynała Msza Św. a następnie wykład wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski, wskazując na ogromną rolę rodziny w kształtowaniu społeczeństwa i państwa. Podczas prelekcji odwoływał się do nauczania Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego oraz roli jaką mają pełnić we wsparciu rodzin władze samorządowe.

Czytaj więcej...

„NASZE BETLEJEM”

Administrator

„Przyszedłeś do nas tak ubogi,zdjęcie NASZE BETLEJEM...

Choć Stwórcą, Panem świata byłeś...”

Czas Bożego Narodzenia to szczególny moment, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach codzienności. To także czas umacniania więzi rodzinnych oraz poprawy relacji międzyludzkich. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie przygotowali montaż słowno – muzyczny „Nasze Betlejem”, wpisując się tym samym w program obchodów Orszaku Trzech Króli organizowanego przez MGOKiS w Stąporkowie. Inscenizacja przedstawiona została społeczności lokalnej w miejscowym kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 6 stycznia o godz. 11.30.

Czytaj więcej...

XI SESJA RADY POWIATU KONECKIEGO

Administrator

23 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej zdjęcie XI SESJA RADY POWIATU...Starostwa Powiatowego w Końskich odbyła się jedenasta sesja Rady Powiatu Koneckiego. Tuż po godzinie 10:00 sesję otworzył Zbigniew Kowalczyk - Przewodniczący Rady Powiatu.

Porządek obrad przewidywał:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.

Czytaj więcej...

DOBRE WIEŚCI NA KONIEC ROKU – UMOWA PODPISANA

Administrator

Już w połowie przyszłego roku mieszkańcy powiatu zdjęcie DOBRE WIEŚCI NA KONIEC...będą mogli wygodnie i bezpiecznie dostać się do Nieba ...i do Piekła. Stosowna umowa została podpisana w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Podpisy złożyli: wojewoda świętokrzyski - Zbigniew Koniusz, starosta konecki - Grzegorz Piec, wicestarosta - Wiesław Skowron i skarbnik - Edyta Drążkiewicz. Szacunkowa całkowita wartość wydatków kwalifikowanych tego zadania wynosi 1.481.892,00 zł, a kwota dofinansowania 1.185.513,00.

Czytaj więcej...

JASEŁKA I MSZA ŚW. W DPS „ETOLA” W RUDZIE PILCZYCKIEJ

Administrator

Kadra i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznejzdjęcie JASEŁKA I MSZA ŚW... przygotowali przedstawienie jasełkowe, wpisując się w bożonarodzeniową tradycję. Iwona Wielgopolan - dyrektor placówki przywitała gości, rozpoczynając świąteczne spotkanie. Władze powiatowe reprezentowali: starosta - Grzegorz Piec, członek zarządu - Dariusz Banasik i radny – jednocześnie sekretarz Urzędu Gminy Słupia Konecka – Wojciech Owczarek.

Czytaj więcej...

200 LAT DLA PANA WŁADYSŁAWA

Administrator

„200 lat, 200 lat ….” - tak należało zmodyfikować zdjęcie 200 LAT DLA...tekst, który zwykle słyszymy na uroczystościach urodzinowych. Pan Władysław Pierściński z Młotkowic, pierwsze 100 lat ma za sobą. Życzenia szanownemu jubilatowi złożyli: starosta konecki - Grzegorz Piec, wójt gminy Ruda Maleniecka i przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Były kwiaty, życzenia, okolicznościowy tort oraz szampan…dużo zdrowia Panie Władysławie!

Czytaj więcej...

AUTENTYCZNA RADOŚĆ WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA

Administrator

Przedstawienie jasełkowe w szkole podstawowej zdjęcie AUTENTYCZNA RADOŚĆ...w Królewcu można zrecenzować jednym zdaniem – było wspaniale, a kto nie był niech żałuje. Gratulacje i słowa uznania dla dyrekcji, kadry nauczycielskiej i uczniów za przygotowanie spektaklu z takim rozmachem i na takim poziomie. Więcej informacji o zespole „Królewiaczki” już wkrótce na naszej stronie i nowym kwartalniku Powiatu Koneckiego.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE OPŁATKOWE UTW – SZYK I ELEGANCJA

Administrator

We wtorek 17 grudnia w restauracji „Leliwa”,zdjęcie SPOTKANIE OPŁATKOWE UTW... spotkanie opłatkowe przygotowali słuchacze koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W części artystycznej wystąpiły: zespół „Królewiaczki”, chór UTW i solowo Bożena Zielińska. Istotę i religijny wymiar Bożego Narodzenia przybliżył obecnym ks. Tomasz Janicki – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Świąteczne życzenia wszystkim słuchaczom złożyli: starosta konecki Grzegorz Piec i burmistrz Krzysztof Obratański.

Czytaj więcej...