loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

VII POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 10 kwietnia 2013 roku zdjęcie konkurs informatycznyw Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów z powiatu koneckiego. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie ze szkół: w Gowarczowie, Fałkowie, Radoszycach, Rogowie oraz Gimnazjum Nr 1 z Końskich. O godzinie 9:00 w budynku szkoły przy ulicy Piłsudskiego 68 zjawiło się 14 najlepszych informatyków z klas trzecich gimnazjów wraz ze swoimi opiekunami. Przybyłych powitała Pani dyrektor Jolanta Gregorczyk. W krótkim przemówieniu otwierającym konkurs podkreśliła rangę i znaczenie wykształcenia informatycznego we współczesnym świecie oraz życzyła uczestnikom powodzenia we współzawodnictwie.

Po miłym wstępie gimnazjaliści przystąpili do dwuipółgodzinnych zmagań z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Autorami informatycznych łamigłówek byli nauczyciele ZSP Nr 3: Grażyna Zbroja, Krzysztof Orliński i Karol Piwowarczyk. oraz uczeń klasy czwartej Technikum Informatycznego - Karol Kucharski. Zadania konkursowe obejmowały test z ogólnej wiedzy informatycznej, pracę w edytorze tekstu oraz arkuszu kalkulacyjnym. Ostatnie zadanie, z którym zmierzyli się zawodnicy polegało na stworzeniu algorytmu rozwiązania podanego problemu. Autorem programu z formularzem testowym, automatycznie zliczającym punkty oraz pokazującym ilość poprawnych i błędnych odpowiedzi był uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego Karol Kucharski. „To, że nasi uczniowie potrafią przygotować zadania konkursowe na naprawdę wysokim poziomie, jest wielką satysfakcją oraz najlepszym świadectwem naszej pracy.” – podkreśliła Grażyna Zbroja. Po rozwiązaniu zadań uczestnicy udali się na krótki, zasłużony odpoczynek połączony z poczęstunkiem, a organizatorzy przystąpili do sprawdzania prac. „Zadania nas nie zaskoczyły, ale wymagały dużej wiedzy informatycznej oraz dokładności w pracy.” – mówili po zakończeniu gimnazjaliści. Na uroczystość zakończenia konkursu przybył Pan Krzysztof Stachera - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich, który wraz z Panią dyrektor Jolantą Gregorczyk serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom, podziękował ich opiekunom oraz organizatorom. Po gratulacjach zwycięzcom zmagań wręczone zostały cenne nagrody w postaci sprzętu informatycznego oraz dyplomów uznania. Laureatami VII Powiatowego Konkursu Informatycznego zostali:

I miejsce:

Krzysztof Kończak z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gowarczowie - opiekun Pani Anna Piwowarczyk.

II miejsce równorzędnie:

Ewa Zawrzykraj z Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach - opiekun Pan Jan Staciwa

Jan Pejas z Gimnazjum Nr 1 w Końskich - opiekun Pan Krzysztof Kosidło

III miejsce:

Patryk Basiak z Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach - opiekun Pan Jan Staciwa. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie podziękowania za trud włożony w przygotowanie zawodników. Gimnazjaliści i ich nauczyciele podkreślali dobrą organizację konkursu, a organizatorzy już teraz zaprosili wszystkich chętnych na kolejną edycję w przyszłym roku.