loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE PRAWIE I REGIONIE

Paweł Goraj - Administrator

26 marca 2013r. w Zespole Szkółzdjęcie konkurs o społeczeństwie Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich odbył się w się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o „Społeczeństwie Prawie i Regionie”. Jego otwarcia dokonali- naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia - Krzysztof Stachera oraz Pani Jolanta Gregorczyk dyrektor ZSP nr 3 w Końskich. „Wiedza o społeczeństwie, prawie i regionie nie jest łatwa, ale jej znajomość jest niezwykle cenna i pożyteczna.” – o czym przekonywała Pani dyrektor Gregorczyk, witając gimnazjalistów w siedzibie szkoły. Do zmagań przystąpili uczniowie z następujących szkół gimnazjalnych powiatu koneckiego: Gowarczowa, Miedzierzy, Radoszyc, Rogowa, Stadnickiej Woli oraz z Gimnazjum nr 1 w Końskich.

Zawodnicy odpowiadali w dwuosobowych drużynach na pytania z zakresu podstaw prawa, wiedzy o funkcjonowaniu państwa, społeczeństwa, współczesnej polityki, władz państwowych i terytorialnych oraz wiedzy o dziedzictwie kulturowym regionu. Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych towarzyszył gorący doping. Konkurs przebiegł na wysokim poziomie, a rywalizacja była wyrównana .Jak mogliśmy się przekonać uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i zorientowani w tematyce zawodów. Najbardziej emocjonujący był finał konkursu. Okazało się, że aż trzy drużyny zdobyły jednakową ilość punktów. Pomiędzy uczniami z Gimnazjum nr 1 w Końskich, Gimnazjum z Rogowa i Gimnazjum ze Stadnickiej Woli odbyła się emocjonująca dogrywka o pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ale dopiero czwarta runda przyniosła rozstrzygnięcie zmagań. Mistrzami wiedzy o społeczeństwie, prawie i regionie zostały: Martyna Wieczorek i Monika Słowik, reprezentujące Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Końskich, a trzecie gimnazjalistki z Rogowa. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi w postaci cennych książek i przyborów szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również słodkie upominki. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Końskich. Zawodnikom gratulowali: w imieniu starosty koneckiego Pan Krzysztof Stachera naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia oraz Pani Jolanta Gregorczyk dyrektor ZSP nr 3 w Końskich, która osobiście czuwała nad całością przygotowań konkursu. „II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie Prawie i Regionie” przygotowały Panie: Agnieszka Andrychiewicz i Agnieszka Lipska.