loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

POWOŁANIE NOWEGO SKŁADU POWIATOWEJ RADY ZATRUDNIENIA NA LATA 2013 – 2016

Paweł Goraj - Administrator

28 marca br. w Starostwie Powiatowymzdjęcie PRZ w Końskich odbyło się spotkanie Powiatowej Rady Zatrudnienia. Zgodnie z Zarządzeniem Nr 9/2013 Starosty Koneckiego z dnia 18 marca został powołany nowy skład Powiatowej Rady Zatrudnienia na lata 2013 – 2016. Wśród nowych członków w/w Rady znaleźli się:

 1. Wiesław Basiak

 2. Małgorzata Berbeś Piórkowska

 3. Szymon Biały

 4. Stanisław Haraziński

 5. Ewa Jerczyńska

 6. Mariola Konieczna

 7. Henryk Konieczny

 8. Zbigniew Kowalczyk

 9. Maria Jędrasik

 10. Jacek Matera

 11. Helena Obara

 12. Jerzy Opara

 13. Tomasz Słoka

 14. Edward Staroń

 15. Adam Styś

 16. Teresa Wąsik

 17. Witold Wójcik

 

Powołania nowym członkom wręczał Bogdan Soboń – starosta konecki, który jednocześnie dziękował za dotychczasową prace Rady i wyraził nadzieję, że kolejna kadencja przyniesie pozytywne działania w walce z bezrobociem na terenie naszego powiatu. Aby Rada mogła się ukonstytuować trzeba było wybrać przewodniczącego i jego zastępcę. Zgłoszono dwie kandydatury, wśród których znaleźli się: Pani Helena Obara i Pan Wiesław Basiak. Za pierwszą propozycją zagłosowało 3 członków, natomiast drugą propozycję poparło 10 członków. I tak przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia na lata 2013 – 2016 został Pan Wiesław Basiak, zaś jego zastępcą została Pani Mariola Konieczna. „Chciałem zapewnić, że Radę będę prowadził bezstronnie, zgodnie z prawem i potrzebami naszego terenu. Proszę wszystkich Państwa o aktywną współpracę” - mówił Wiesław Basiak – przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia. Każdy z członków otrzymał plan pracy PRZ na 2013 rok oraz regulamin, z których można było dowiedzieć się o najbliższej tematyce posiedzeń oraz zakres działania w/w ciała. Rada jako ciało opiniodawczo – doradcze starosty koneckiego, działa w ramach polityki rynku pracy i jest zobligowana do współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Wspomniany wcześniej plan pracy Rady jest przez cały czas otwarty i można tu wnosić swoje uwagi i propozycje. Podczas pierwszego spotkania członkowie Rady mogli między innymi zapoznać się z sytuacją bezrobocia na terenie powiatu, którą w sposób szczegółowy przedstawiał dyrektor PUP w Końskich - Marek Krawczyk. Obecną PRZ reprezentują przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, gospodarstw rybackich, organizacji związkowych, organizacji rolniczych oraz organizacji pracodawców i przedstawiciel ZOZ w Końskich.