loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

UROCZYSTE OTWARCIE ODDZIAŁU UROLOGII W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM ŚW. ŁUKASZA W KOŃSKICH

Paweł Goraj - Administrator

22 marca br. w samo południe zdjęcie oddział urologiiw Szpitalu Specjalistycznym Św. Łukasza w Końskich odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Urologii. W uroczystości uczestniczyło liczne grono lekarzy, pielęgniarek i pracowników Szpitala, na czele z dyrektorem ZOZ w Końskich dr n. med. Wojciechem Przybylskim oraz dr n. med. Lechem Lipcem, który jednocześnie pełni funkcje ordynatora Oddziału Urologii. Władze samorządowe reprezentowali: Wiesław Skowron – przewodniczący Rady Powiatu, Bogdan Soboń – starosta konecki, Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Michał Cichocki – burmistrz MiG w Końskich, Roman Struzik – sekretarz Powiatu i Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Władze wojewódzkie reprezentował Grzegorz Świercz – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Zebranych gości serdecznie przywitał dyrektor Wojciech Przybylski, który po krótkim wstępie przekazał głos ordynatorowi Oddziału. „W życiu każdego lekarza przychodzi taki najważniejszy dzień. Myślę, że ten dzisiejszy dzień jest w mojej karierze zawodowej i osobistej takim dniem najważniejszym, bo wreszcie mamy Oddział Urologii z prawdziwego zdarzenia. Historia Urologii w Końskich zaczęła się w 1987 roku przy Oddziale Chirurgii , który wtedy prowadził dr Bolesław Pajączkowski. W 1992 roku powstał pododdział kierowany przez Pana dr Jana Madeja, natomiast w 2004 roku decyzją Rady Społecznej, do Statutu Szpitala Oddział Urologii został wpisany na stałe. Chciałbym bardzo, żeby to miejsce było nie tylko miejscem gdzie leczy się chorych, ale żeby pacjent, który tu trafia był również dostrzegany w pojęciach humanitarnych. Chciałbym, aby pacjent znalazł tu również dobre słowo, żeby poczuł się jak u siebie w domu, żeby był przede wszystkim bezpieczny. Zrobimy wszystko, aby każdy trafiając na nasz Oddział nie odczuwał dyskomfortu uprzedmiotowienia. Chcemy dbać o to, żeby jakość usług urologicznych w naszym Szpitalu była zgodna ze standardami obecnej wiedzy medycznej. Jako, że jestem człowiekiem wierzącym, chciałby powiedzieć na koniec – Panie Boże miej w opiece tych, którzy tutaj będą leczeni i tych, którzy tutaj będą ich leczyć, daj im świadomość, cierpliwość i wiarę” - podkreślał ordynator Oddziału Urologii dr n. med. Lech Lipiec. Uroczystego poświęcenia Oddziału dokonał proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela ks. Wiesław Koseła. Symboliczną wstęgę wspólnie przecinali: Bogdan Soboń, Michał Cichocki, Wiesław Skowron oraz Lech Lipiec. Przybyli goście mogli również zwiedzić Oddział i salę endoskopową, która jest pewnym rdzeniem, wokół której kręci się większość wykonywanych czynności. Jak mogliśmy zobaczyć w/w sala zabiegowa jest doskonale wyposażona i gotowa przeprowadzać skomplikowane zabiegi przy pomocy nowoczesnej techniki laparoskopowej. W okresie od stycznia 2013 roku do chwili obecnej na Oddziale przeprowadzono już ponad 70 zabiegów, natomiast sam Odział ma obłożenie na 25 łóżek. Jako ciekawostkę można było zobaczyć kamienie wyjęte z ciał pacjentów, które usuwano jeszcze niedawno przy pomocy bardziej inwazyjnych metod. Jak podkreślali wszyscy zgromadzeni przyszłość należy do technik pro-inwazyjnych, a Szpital Św. Łukasza jest najlepszym przykładem tego typu działań.