loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

UCZESTNICY PROJEKTU „COMENIUS” Z WIZYTĄ U STAROSTY

Administrator

17 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół zdjęcie comeniusPonadgimnazjalnych nr 1 w Końskich rozpoczęła się wizyta młodzieży i opiekunów z Francji, Rumunii, Turcji i Finlandii, która wspólnie z naszą placówką oświatową realizuje unijny projekt „Comenius”. Hasło obecnego działania trwającego na przestrzeni dwóch lat to "Wpływ pogody na ukształtowanie krajobrazu miejskiego i naturalnego regionów Europy”. W projekcie biorą udział uczniowie z Turcji, Rumunii, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Grecji, Włoch i Polski. Ze względów finansowych uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – wyjaśniła dyrektor Beata Jakubowska. Do nas przyjechali przedstawiciele czterech pierwszych państw – 14 uczniów i ich opiekunowie.

Zagraniczni „goście” mieszkają u swych kolegów. Później nastąpi wymiana i nasi uczniowie pojadą do swych kolegów. Pierwszy taki wyjazd nastąpi w lutym, do Finlandii. We wtorkowy poranek opiekunowie uczniów z Turcji, Francji, Rumunii i Finlandii wraz z dyrektorką Beatą Jakubowską oraz koordynatorką projektu Anną Leśniak – Sobotą odwiedzili starostę koneckiego. W spotkaniu wzięli udział starosta Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Marek Lenart oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Krzysztof Stachera. W bardzo radosnej, przedświątecznej atmosferze opowiadano o szkolnictwie w swoich krajach, pytano o edukację i przemysł na Konecczyźnie, funkcjonowanie samorządu i jego relacje ze szkołami. Nie zabrakło także rozmów na temat bożonarodzeniowej tradycji i obyczajów z nią związanych. Goście „Comeniusa” odwiedzą Kraków i Wieliczkę, będą poznawać walory polskiej kuchni w koneckich restauracjach, a także wspólnie przygotowywać ozdoby i potrawy świąteczne. W trakcie wspólnych spotkań odbędzie się prezentacja prac tematycznych przygotowanych przez wszystkie delegacje, natomiast wspólne spotkanie opłatkowe, jakie odbędzie się w czwartek w ZSP Nr 1 zakończy wizytę uczestników projektu.

 

GALERIA - Comenius ...