loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

DEBATA SPOŁECZNA O BEZPIECZEŃSTWIE PUBLICZNYM

Administrator

11 grudnia 2012 r. w siedzibie Starostwa zdjęcie debataPowiatowego w Końskich odbyła się debata społeczna dotycząca problematyki bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu koneckiego z udziałem – zastępcy komendanta wojewódzkiego policji podinspektora Rafała Kochańczyka, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Janusza Łacha, samorządowców miast i gmin powiatu koneckiego oraz społeczności lokalnej. Przybyłych gości przywitał współorganizator debaty Bogdan Soboń – starosta konecki oraz Wiesław Basiak – w/z sekretarza powiatu i naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

 

Na początku spotkania komendant powiatowy policji – mł. inspektor Waldemar Cisowski przedstawił prezentację multimedialną, która przedstawiała osiągnięcia policji powiatowej w minionych 11 miesiącach br. „ Należy zaznaczyć znaczny spadek przestępstw w minionym okresie, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu mieszkańców. Jednak wraz z pojawieniem się sklepów wielkopowierzchniowych, zwiększyła się ilość drobnych kradzieży” – mówił inspektor. Ważnym elementem dla edukacji społeczeństwa w sprawie bezpieczeństwa są liczne spotkania mieszkańców z przedstawicielami policji, dotyczy to wyeliminowania działania wielu oszustów podających się za wnuków, fałszywych inkasentów, czy też „uzdrowicieli”, sytuacje te dotyczą przede wszystkim osób starszych. W dyskusji czynny udział brali burmistrzowie, wójtowie i sołtysi. Wójt Gowarczowa Tomasz Słoka podziękował za owocną współpracę z dzielnicowym Ireneuszem Dudzicem, który przyczynia się do rozwiązywania wielu problemów, między innymi dotyczących przemocy w rodzinie. Wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, apelował o usprawnienie ruchu drogowego na newralgicznych skrzyżowaniach – ulic Staszica, Armii Krajowej i Warszawskiej oraz 16 – go Stycznia i Zamkowej – dochodzi tam do wielu kolizji drogowych. Aby rozwikłać ten problem potrzeba współpracy między policją, Urzędem Marszałkowskim i Starostwem.

GALERIA - Debata Społeczna ...

 

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Jadwiga Życka wyraziła podziękowanie dzielnicowemu Jackowi Sota za pomoc w realizowaniu problematyki zadań opieki zastępczej. Zaproszeni goście słowa uznania skierowali także do Marzeny Czapelskiej, za prowadzoną akcję profilaktyczną wśród dzieci i młodzieży placówek oświatowych mieszczących się na terenie naszego powiatu. Przedstawiciel UM Janusz Łach skierował apel do młodzieży o propagowanie wśród rówieśników „mody” noszenia opasek odblaskowych, co jeszcze bardziej przyczyni się do ich bezpieczeństwa, szczególnie na drogach. Podsumowując spotkanie z – ca komendanta wojewódzkiego policji stwierdził, „że po raz pierwszy w trakcie swojej służby zdarzyło się, aby usłyszeć tak wiele pozytywnych słów na temat działań jego podkomendnych i wręcz wzorowej współpracy pomiędzy policją a samorządem. Jednak nie możemy spocząć na laurach i dalej pracować, aby jeszcze bardziej niwelować wszelkie zagrożenia dotyczące społeczności lokalnej”. Starosta konecki Bogdan Soboń podziękował wszystkim za tak liczne przybycie na spotkanie i zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa publicznego, jednocześnie życząc „zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia”.