loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

71 ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA POWIATU KONECKIEGO

Administrator

11 grudnia 2012 roku obchodziliśmy zdjęcie71 rocznicę śmierci patrona powiatu koneckiego – bł. Ks. Kazimierza Sykulskiego. Przedstawiciele samorządu powiatowego na czele ze starostą koneckim Bogdanem Soboniem, przewodniczącym Rady Powiatu - Wiesławem Skowronem, wicestarostą koneckim - Andrzejem Markiem Lenartem, w/z sekretarza powiatu - Wiesławem Basiakiem w południe złożyli symboliczny wieniec oraz zapalili znicze przed pomnikiem patrona, który znajduje się przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich.

Wieczorem w Kolegiacie św. Mikołaja odprawiono Mszę Św. w intencji mieszkańców naszego miasta i powiatu, wspominając postać orędownika – bł. Ks. Kazimierza.

 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele powiatu koneckiego: wicestarosta konecki - Andrzej Marek Lenart, Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, Dariusz Kowalski – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury oraz delegacje koneckich szkół wraz z pocztami sztandarowymi. „Postać bł. Kazimierza niech będzie dla wszystkich mieszkańców powiatu koneckiego wzorem do naśladowania, a ofiara jego życia fundamentem odnowy w życiu społecznym i rodzinnym naszej wspólnoty, szczególnie w Roku Wiary, który obecnie przeżywamy” – usłyszeliśmy w homilii ks. Tomasza Sztandery.

 

GALERIA - Rocznica Patrona ...