loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO W KONECKIM SZPITALU

Administrator

W czwartek – 29 listopada – otwarto zdjęcie rezonansPracownię Rezonansu Magnetycznego w koneckim szpitalu. W czerwcu br. dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich Wojciech Przybylski podpisał umowę z dyrektorem firmy TMS „Diagnostyka” Andrzejem Weiglem, która wygrała przetarg, na adaptację pomieszczeń w pobliżu szpitalnej stołówki. Koszt całej inwestycji to 6 mln złotych. „Warto zaznaczyć, że nasza placówka już od dawna nosiła się z zamiarem powstania takiej pracowni, jednak nie mieliśmy odpowiednich możliwości finansowych. Zdecydowaliśmy, aby to zadanie zlecić firmie zewnętrznej w drodze konkursu – za dzierżawę pomieszczeń firma TMS miesięcznie do naszego budżetu będzie wpłacać 6 tys. złotych” – powiedział dyrektor Przybylski.

Podpisanie kontraktu z NFZ pozwoli pacjentom szpitalnym oraz ambulatoryjnym na korzystanie z badań bezpłatnie. Rocznie ok.700 pacjentów naszej placówki było transportowanych do Kielc, co wiązało się z kosztami, natomiast teraz pracownia będzie mogła wykonywać ok. tysiąca badań, nie tylko dla pacjentów naszego powiatu, ale także powiatów ościennych.

 

W czasie czwartkowej uroczystości w szpitalu gościli m.in.: prezes firmy TMS "Diagnostyka” Sławomir Żubkiewicz, dyrektor firmy Andrzej Weigl, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału NFZ Jerzy Staszczyk, starosta konecki Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Marek Lenart, przedstawiciel burmistrza Końskich i radny powiatowy Marian Gąszcz, radny powiatowy Paweł Gręda, przewodniczący Rady Gminy Ruda Maleniecka Piotr Pałgan, a także dyrektorzy i ordynatorzy z kilku szpitali powiatowych. Pracownię poświęcił proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela ksiądz Wiesław Koseła, natomiast symboliczną wstęgę przecięli dyrektor TMS Andrzej Weigl, starosta Bogdan Soboń i dyrektor szpitala Wojciech Przybylski.

Pracownię prowadzi doktor Ireneusz Fatek wraz z lekarzami Andrzejem Rożkiem, Markiem Mosiołkiem i Pawłem Górskim, a także czterema technikami i czterema pielęgniarkami wraz z dwiema rejestratorkami.

GALERIA - Rezonans ...

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich