loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA NA TERENIE KOŃSKICH

Administrator

Dnia 23 listopada 2012 r. w Zespole zdjecie krwiodawstwoSzkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. W trakcie spotkania w którym uczestniczyli krwiodawcy z terenu Końskich usłyszeliśmy wiele słów wdzięczności, podziękowań za przekazywany dar jakim jest krew oraz wręczono okolicznościowe medale najaktywniejszym krwiodawcom. „Należy pamiętać, że krew jest najcenniejszym darem jaki człowiek może ofiarować drugiemu” – mówili w swych wystąpieniach zarówno starosta konecki – Bogdan Soboń, jak również burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Michał Cichocki.

 

W obchodach uczestniczyli również: prezes Zarządu Rejonowego PCK w Końskich - dr Marek Werens wraz z wiceprezesem dr Jarosławem Chmielnickim. Wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Końskich w swym przemówieniu „wyraził żal, że ubywa klubów HDK, a tym samym dawców. Głównie z powodu likwidowania fabryk, gdzie kiedyś działały. Trochę pocieszającym zjawiskiem jest to, że tworzą się nowe kluby. Ludzie muszą gdzieś swoją spontaniczność, społecznikostwo, bezinteresowną działalność ulokować. Zrzeszają się w Klubie Honorowego Dawcy Krwi. Motywujące jest przede wszystkim coraz liczniejsze uczestnictwo młodych w Klubach HDK powstających przy placówkach szkolnych”. Dla zgromadzonych gości młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli zaprezentowała okolicznościowy program słowno – muzyczny, natomiast Zakład Doskonalenia Zawodowego przygotował poczęstunek. Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce w tym roku trwały od 22 do 26 listopada i mają ponad pięćdziesięcioletnią tradycję.

 

GALERIA - Dni Krwiodawstwa ...