loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Administrator

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała organizacji zdęcieJesiennych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, które odbyły się na trasach biegowych wokół stadionu im. Janusza Kusocińskiego w Ostrzeszowie w dniu 6.10.2012 r.

Przeprowadzono cztery biegi :

  • Grupa młodsza dziewcząt (1996 i młodsze) – 1200 m

  • Grupa starsza dziewcząt (1995 i starsze) – 1500 m

  • Grupa młodsza chłopców (1996 i młodsi) – 2000 m

  • Grupa starsza chłopców (1995 i starsi) – 2500 m

     

Po raz kolejny lekkoatleci z Publicznego Gimnazjum w Baryczy potwierdzili , że należą do najlepszych w Polsce.

Uczniowie w Baryczy reprezentowali Województwo Świętokrzyskie. Dla Damiana Baczewskiego i Lidii Rybickiej to nie był pierwszy start na zawodach tej rangi. Lidia Rybicka została Wicemistrzynią Polski „Sprawni Razem„ w kategorii dziewcząt starszych w biegach na 1500 m z czasem 5,40.69 s.

Lidia jest też Mistrzynią Polskie „Sprawni Razem” w Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt młodszych z roku ubiegłego (2.04.2011 r.). Po dość długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, cieszymy się że znów wróciła do biegania i świetnie poradziła sobie również w kategorii dziewcząt starszych. Damian Baczewski jest aktualnym mistrzem Polski „Sprawni Razem” w biegu na 800 m z wynikiem 2,16.00 s. na stadionie. Potwierdził, że potrafi także biegać w terenie zdobywając swój pierwszy tytuł Mistrza Polski „Sprawni Razem” w Biegach Przełajowych. Damian wystartował w grupie 22 zawodników w kategorii młodszej chłopców na dystansie 2000 m (z czasem 6,24.48 na mecie) pokonując po zaciętej i emocjonującej walce dwóch zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pile.

Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie są przepustką do udziału w zawodach rangi Międzypaństwowej.

Duży wkład w tak dobre wyniki naszych wychowanków maja nauczyciele wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Baryczy – p. Tomasz Domagała i p. Adrianna Przyłucka. Uczniowie są świetnie przygotowani merytorycznie i fizycznie, a dodatkowo wspieramy i stale mobilizujemy naszych mistrzów do osiągania coraz lepszy rezultatów - mówi Jan Słuszniak, dyrektor Ośrodka.

 

GALERIA - Biegi Przełajowe ...