loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KONECKA RYBA 2012 - POKAZ ODŁOWU KARPIA W GOSPODARSTWIE RYBACKIM RYSZARDA ZAWADZKIEGO

Paweł Goraj - Administrator

Powiat konecki posiada około 515 ha zdjęcie odłów karpiastawów hodowlanych, które stanowią 18,2 % całej powierzchni województwa dlatego, też w ramach obchodów Koneckiej Ryby 2012 organizatorzy wydarzenia postanowili przygotować pokaz odłowu Karpia. Pokaz wzbudził wielkie zaciekawienie i był niewątpliwą atrakcją dla wszystkich przybyłych. Odławianie zaprezentowano na stawach należących do Pana Ryszarda Zawadzkiego, które mieszczą się na terenie gminy Fałków. „Takie główne odłowy w Polsce odbywają się pod koniec października. My jednak postanowiliśmy zademonstrować na jednym z naszych obiektów takie widowisko po to, aby Państwo na własne oczy mogli obejrzeć kunszt pracy hodowców ryb i zapoznać się z techniką odłowu.

 

Ryby po odpowiedniej selekcji przenoszone są do specjalnych magazynów, gdzie oczekują do okresu przedświątecznego. W tych miejscach następuje też ciągła wymiana wody, co ułatwia odpowiednie jej natlenienie. A teraz zobaczycie Państwo na własne oczy jak to się robi” - mówił Ryszard Zawadzki – hodowca ryb i jednocześnie wiceprzewodniczący Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Ryb. „Cieszymy się, że Pan Ryszard umożliwił nam pokaz odłowu. Tyle się mówi o rybach, wyświetla slajdy, filmy, pokazuje zdjęcia, a tak naprawdę bardzo niewiele osób miało możliwość obejrzenia tego typu pracy na żywo” - mówił Bogdan Soboń – starosta. Organizatorzy dla wszystkich chętnych przygotowali specjalny autokar, który dostarczył widzów bezpośrednio na pokaz. Wśród licznych gości oglądających pokaz odłowu byli między innymi poseł na Sejm Konstanty Miodowicz oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego – Grzegorz Świercz. Oglądając na żywo tego typu widowiska, które przez hodowców i rybaków traktowane są niczym ceremonia ma się nieodparte wrażenie pewnej wzniosłości, wspaniałości otaczającej natury, jej przepięknych form, które z całą pewnością odmieniają nasze subiektywne wyobrażenia o łatwości pracy hodowców.