loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

POSIEDZENIE POWIATOWEJ RADY KOMBATANTÓW OSÓB REPRESJONOWANYCH

14 września 2012 roku w sali konferencyjnej zdjęcie PRKORStarostwa Powiatowego w Końskich odbyło się posiedzenie PRKOR. W spotkaniu z kombatantami udział wzięły władze samorządowe w osobach Bogdana Sobonia – starosty, Wiesława Basiaka – naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Katarzyny Serek – pełnomocnika reprezentującego dyrektora Szpital Św. Łukasza w Końskich. Tematem przewodnim spotkania było określenie kierunków współpracy w zakresie pomocy medycznej przez Ośrodki Zdrowia w powiecie koneckim dla osób z uprawnieniami kombatanckimi. „Najmłodszy z nas ma 82 lata, dlatego prosilibyśmy, aby Ośrodki Zdrowia w oparciu i w ramach NFZ stworzyły możliwości przeprowadzania badań przez kombatantów poza kolejnością.

 

Chcielibyśmy ze względu na różne uwarunkowania i stan zdrowotny naszych kolegów i koleżanek stworzyć społeczne przyzwolenie, które byłoby respektowane w naszym powiecie dotyczące przyjmowania kombatantów bez kolejek. Uważamy, że hasło „Kombatant bez kolejki” powinno być respektowane w całej rozciągłości. Przyszedł czas gdzie po wielu latach poświęceń i pracy My kombatanci potrzebujemy pomocy i opieki. Cieszę się, że szpital konecki przestrzega uprawnień dla kombatantów, choć sytuacja w poradniach bywa nieraz różna. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że Pani pełnomocnik przekaże nasze sugestie Panu dyrektorowi Wojciechowi Przybylskiemu i sprawa zostanie sformalizowana” - mówił Jerzy Łabędowicz – przewodniczący PRKOR. „Kombatant to święta sprawa, dlatego prosiłbym Panią pełnomocnik o zweryfikowanie i usankcjonowanie tego co w rzeczywistości jest przecież realizowane. Z drugiej strony my jako samorządowcy nie mamy, poza prośbami i sugestiami, możliwości prawnych by nakazać Ośrodkom Zdrowia znajdującym się na terenie naszych ośmiu gmin, aby respektowały i spełniały wymagania ustawowe. Niemniej jednak, mogę Państwa zapewnić, że w najbliższym czasie wystosujemy stosowny apel do burmistrzów i wójtów powiatu koneckiego z prośbą o próbę respektowania przepisów ustawowych” - mówił Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. „Zapewniam, że szpital konecki przestrzega uprawnień kombatanckich i nie ma czegoś takiego jak rejestr oczekujących i konecka placówka jest i z całą pewnością będzie szpitalem przyjaznym kombatantom” - mówiła pełnomocnik dyrektora Szpitala Św. Łukasza w Końskich - Katarzyna Serek. „Cieszą mnie słowa o wzajemnej współpracy między koneckim szpitalem, a środowiskiem kombatantów mimo braku sformalizowania tej współpracy, co myślę niebawem nastąpi. Jednocześnie liczę na współpracę w tej materii z samorządami gminnymi w całym powiecie” - mówił Bogdan Soboń – starosta.