loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

WSPARCIE FINANSOWE DLA KONECKIEGO SZPITALA

10 września 2012 r. w Starostwie Powiatowym zdjęcie umowa szpitalw Końskich został podpisany aneks do umowy z 2009 roku. W jej ramach zarząd województwa świętokrzyskiego dołożył do zadania kolejne dwa miliony złotych. Dokument podpisywali: marszałek województwa Adam Jarubas, członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski oraz dyrektor szpitala Wojciech Przybylski i jego zastępca Jerzy Grodzki. Towarzyszyli im przedstawiciele samorządu powiatowego ( organ założycielski placówki ) na czele ze starostą koneckim Bogdanem Soboniem oraz wicestarostą Andrzejem Markiem Lenartem. Dwa miliony złotych dofinansowania otrzymał konecki szpital od zarządu województwa świętokrzyskiego na dokończenie najdroższej inwestycji w historii lecznicy.

 

Pieniądze te zostaną przeznaczone na unowocześnienie bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej, które rozpoczną pracę na początku przyszłego roku. Koszt modernizacji i rozbudowy bloku operacyjnego i oddziału intensywnej opieki medycznej będzie kosztował blisko 20 mln złotych. Inwestycja ta jest bardzo konieczna. Jeśli chcemy być konkurencyjni, zdobywać nowych pacjentów nie tylko z różnych regionów Polski, ale i krajów Unii Europejskiej, musimy oferować usługi na najwyższym poziomie. Już w 2009 roku ZOZ w Końskich podpisał z Urzędem Marszałkowskim umowę dotyczącą finansowego wsparcia zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Budowa ruszyła w sierpniu minionego roku, a cała inwestycja ma być zakończona w połowie stycznia 2013 roku. Półtora miliona złotych do w/w przedsięwzięcia dołożył zarząd powiatu koneckiego. Jestem pełen podziwu dla dyrekcji koneckiego szpitala, że zdecydowała się na realizację tak poważnego zadania – mówił marszałek Adam Jarubas. Zdaję sobie sprawę, że to między innymi dzięki odważnym decyzjom i dobremu zarządzaniu, placówka jest jedną z najlepszych w naszym regionie. Do sfinansowania całej inwestycji szpitalowi brakuje jeszcze 8 mln zł. Od roku prowadzone są rozmowy z samorządem powiatowym na temat pozyskania potrzebnej kwoty. Wierzę, że zamierzone cele, które zostały postawione przed naszą placówką zostaną w pełni sfinalizowane; a pacjenci będą mieli do swojej dyspozycji jedną z najlepszych placówek zdrowotnych, w której znajduje się supernowoczesny sprzęt, a przede wszystkim specjalistyczna kadra medyczna – powiedział dyrektor.