loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012 / 2013

Dnia 3 września br. rozpoczął się dla wszystkich zdjęcie rozpoczęcie roku szkolego uczniów nowy rok szkolny 2012 / 2013. Starosta konecki – Bogdan Soboń – uczestniczył w jednej z tych uroczystości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Wszystkim uczniom życzył wielu znakomitych wyników w czasie zdobywania wiedzy, a całemu gronu pedagogicznemu zadowolenia z pracy zawodowej. „Aby efekty Waszej pracy przyniosły zamierzone cele, a w przyszłości pozwoliły znaleźć wymarzoną pracę” – mówił starosta. W rozpoczęciu roku szkolnego oraz katechetycznego uczestniczył także ks. prob. Wiesław Koseła, który w swym przemówieniu nawiązał do przypowieści ewangelicznej o talentach – „życzę, abyście pomnożyli swoją wiedzę i umiejętności.

Niech czas spędzony w szkole będzie okresem zadowolenia z osiąganych wyników, a także miejscem pogłębiania przyjaźni z Bogiem” – powiedział ks. prob. parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela. W czasie uroczystości – dyrektor placówki – Marian Jankowski nawiązał do bogatej historii szkoły. Wspomniał o udziale wielu uczniów i absolwentów I LO w działaniach zbrojnych II wojny światowej. „ To ich postawa w walce o honor i godność człowieka, jest dla każdego z Nas wzorem do naśladowania” –mówił dyrektor.