loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

FESTYN RODZINNY „RADOSZYCZANIE DZIECIOM”

W dniach 28 – 29 lipca 2012 r. na placu targowymzdjęcie festyn radoszyce w Radoszycach odbył się kolejny Festyn Rodzinny „Radoszyczanie Dzieciom”. W tym czasie na terenie Radoszyc królowała muzyka, taniec, zabawa i smakowite jadło. Organizatorami festynu był miejscowy Urząd Gminy, Lokalna Grupa Działania „Nad Czarną i Pilicą" oraz Stowarzyszenie „Radosze", którzy zaprosili amatorów dobrej zabawy do Radoszyc, nie tylko do miłego spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych, lecz przede wszystkim, aby wspomóc szczytny cel. Od kilku lat - Gmina Radoszyce – w ten sposób wspomaga dzieci niepełnosprawne organizując loterię z nagrodami.

Pieniądze zebrane, m.in.: poprzez sprzedaż regionalnego przysmaku, jakim jest kugiel – pomagają w organizacji obozów rehabilitacyjnych. Poprzez ofiarność drugiego człowieka, dzieci zmagające się z problemami dnia codziennego, choć na chwilę mogą poznać czym jest szczęście i radość. Warto zaznaczyć, że w minionym roku na obozy rehabilitacyjne, indywidualną rehabilitację oraz potrzebny do tego sprzęt, udało się zebrać blisko 14 tysięcy złotych. Jak co roku pierwszy dzień imprezy to głównie biesiada zarówno przy muzyce mechanicznej, jak i granej przez zespół – mówił Karol Binkowski z Wydziału Promocji Urzędu Gminy w Radoszycach. Tym zespołem był „Mr Pol" z Radoszyc. Niedzielna część festynu rozpoczęła się od oficjalnego przywitania gości, którego dokonał wójt Gminy Radoszyce – Paweł Binkowski. Gospodarz powitał m.in.: Bogdana Sobonia – starostę koneckiego; Andrzeja Marka Lenarta – wicestarostę; Danutę Leśniewicz – członka Zarządu Powiatu; Wiesława Basiaka – naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego; Agatę Binkowską – Przewodniczącą Rady Gminy Radoszyce oraz radnych powiatu koneckiego. Tego dnia zgromadzonej publiczności zaprezentowały się miejscowe zespoły: „Pod 10-tką" oraz „Mr Pol". Gwiazdami tegorocznego festynu były - zespół disco polo „Skaner" oraz kabaret „PUK". Młodzież oraz dzieci uczestniczyły w licznych konkursach dotyczących historii gminy, a także funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Nad Czarną i Pilicą”. Nie zabrakło także okazji do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, poprzez udział w konkursie „karaoke”. Imprezę, którą zakończył pokaz sztucznych ogni, poprowadził Emil Karpiński.