loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KUŹNICE KONECKIE 2012 - MIEJSKI DOM KULTURY - TEATR TAŃCA „IMPRESJA” Z BIELSKA BIAŁEJ

Podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Katarzyny zdjęcie kuźnice teatr tańcaGärtner na zgromadzoną publiczność czekała wspaniała niespodzianka. Poza częścią konkursową organizatorzy wydarzenia gościli młodzież z Teatru Tańca „Impresja” oraz Miejskiego Domu Kultury z Bielska Białej. Kilka słów o samej niespodziance przybliżyła Pani Katarzyna Gärtner, która bardzo pochlebnie i z nieukrywaną przyjemnością wyrażała się o młodych artystach. „Postanowiłam przybliżyć Państwu, dzisiejszych laureatów. Na naszej scenie pojawią się młodzi artyści w wieku od 6 do 20 lat. Dom Kultury w Bielsku Białej ma bardzo szczytne cele i zrzesza wspaniałą i utalentowaną młodzież, która co najważniejsze, chce śpiewać i tańczyć” - mówiła Katarzyna Gärtner – kompozytorka, przewodnicząca Jury Festiwalu.

 

Młodzież zaprezentowała widowisko taneczne, które wzbogacone w rekwizyty i specjalnie przygotowane kostiumy, nadało pewnej oryginalności i ponad przeciętnej formy przekazu. Publiczność oprócz wspaniale przygotowanej prezentacji tanecznej i świetnej choreografii, mogła również wysłuchać piosenek w wykonaniu laureatów XIII Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „ŚPIEWANKO” w Bielsku Białej. Prezentując tego typu działania organizatorzy starali się również przyczynić do popularyzacji utalentowanej młodzieży oraz osobowości wokalnych, dając jednocześnie świadectwo, że kontakt młodzieży z tańcem, śpiewem i szeroko pojętą muzyką może przynieść fenomenalne rezultaty. Na zakończenie goście mogli wysłuchać grupy El of B, której liderem jest Bartek Gärtner i Elwira Sibiga.