loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ŚWIĘTO POLICJI W KOŃSKICH

Dnia 25 lipca 2012 r. odbyły się głównezdjęcie logo konenda policji obchody Święta Policji w Końskich. Rozpoczęły się od dziękczynnej Mszy Św. w kolegiacie Św. Mikołaja pod przewodnictwem kapelana świętokrzyskiego policjantów ks. Adama Prusa oraz ks. prał. Andrzeja Zaparta – kapelana koneckich „stróżów prawa”. Następnie w przemarszu policjanci udali się do siedziby Komendy Powiatowej. W uroczystości uczestniczył Komendant Świętokrzyskiej Policji insp. Jarosław Szymczyk, który wyraził wdzięczność za ofiarną służbę, a także przekazał podziękowania koneckiemu komendantowi mł. insp. Waldemarowi Cisowskiemu za udział naszego garnizonu w zabezpieczaniu „Euro 2012”. W spotkaniu brali udział powiatowi samorządowcy na czele ze starostą koneckim – Bogdanem Soboniem oraz burmistrzem Miasta i Gminy Końskie – Michałem Cichockim.

Mianowani rozkazami komendantów, wojewódzkiego i powiatowego, odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne. Wszyscy uczestnicy święta policji złożyli funkcjonariuszom z całego naszego powiatu podziękowania za codzienną służbę oraz złożyli gratulacje stróżom prawa za wyróżnienia i nagrody, życząc przy okazji wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i prywatnym. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne w życiu każdego z nas jest poczucie bezpieczeństwa. Święto Policji przypada w rocznicę powołania Policji Państwowej – 24 lipca 1919 r.