loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

LAURY I WYRÓŻNIENIA – KUŹNICE KONECKIE 2012

Na tegorocznych Kuźnicach Koneckich 2012,zdjecie laury kuźnice 2012 jak co roku nie mogło zabraknąć wyróżnień dla osób, przedsiębiorstw i organizacji, które swoją pracą, działalnością i zaangażowaniem mocno wbudowały się w region powiatu koneckiego.

I tak wśród laureatów tegorocznego „KLUBU PRZYJACIÓŁ KUŹNIC KONECKICH” znaleźli się:

 

Jolanta Grochal – prezes Zarządu – Centrum Opracowań – Maleniec. Pani Jolanta już od 2000 roku wspiera organizację plenerowych imprez promocyjnych powiatu koneckiego jakimi są coroczne Kuźnice Koneckie.

”Pani Joli chciałbym serdecznie podziękować za zawsze dobre, życzliwe oraz pomocne sąsiedztwo oparte na ogromnym zrozumieniu” - mówił wręczając wyróżnienie Bogdan Soboń – starosta.

 

Adam Kurek – właściciel drukarni „PRYZMAT”. Działalność przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1987 roku. Dziś drukarnia z powodzeniem konkuruje na rynku świętokrzyskim, o czym świadczą zadowoleni Klienci. Jak mówi Pan Adam sukces na rynku zawdzięcza wysokiej klasy farbom i najwyższej jakości materiałom, jakim jest wysokiej klasy papier. Sukces ten nie byłby możliwy bez świetnie wyszkolonej kadry, która podtrzymuje tradycje i wciąż zdobywa nowe doświadczenia.

Marek Szczepanik i Włodzimierz Synowiec - „MAGRA”. Firma ma wieloletnie doświadczenie z zakresu projektowania, nadzoru i wykonawstwa sieci i instalacji elektrycznych. Zaangażowanie i doświadczenie przedsiębiorstwa skutkuje współpracą między innymi z takimi firmami jak: „Mitex” S.A, „Hydromel” Końskie, czy „Insbud” Końskie. Elastyczność firmy pozwala na wykonawstwo robót w w/w zakresie zarówno z materiałów własnych jak i powierzonych.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”. Jej obecnym prezesem jest Stanisław Haraziński, który sprawuje nadzór nad 14 sklepami ogólnospożywczymi oraz Centum Hurtowo – Detalicznym na terenie powiatu koneckiego. PSS „Społem” to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją zakorzenioną już w 1897 roku, które opiera przede wszystkim swą działalność na dużym zaangażowaniu całej rzeszy członków i pracowników w ideę spółdzielczości.

Bank Spółdzielczy w Końskich. Obecnym prezesem Zarządu jest Pani Danuta Pakos, która z powodzeniem realizuje wieloletnią tradycję kierowanej przez siebie instytucji. W 2011 roku Bank obchodził piękną rocznicę 100 – lecia istnienia.

Lokalna Grupa Działania „U Źródeł”. Prezesem Stowarzyszenia jest Pani Emilia Kupis. Stowarzyszenie w swych założeniach postanowiło skupić działalność na sektorze społecznym, gospodarczym i publicznym w dziewięciu gminach powiatu koneckiego, opoczyńskiego i skarżyskiego. Priorytetem celowości działania Stowarzyszenia jest poprawa jakości życia mieszkańców obszaru oraz podejmowanie inicjatyw sprzyjających rozwojowi gospodarczemu i kulturalnemu. Stowarzyszenie przywiązuje szczególną wagę do dbałość o tradycję i bogactwa naturalne. Stowarzyszenie z powodzeniem inicjuje i organizuje wiele przedsięwzięć na w/w płaszczyznach dając jednocześnie świadectwo i właściwy przykład do naśladowania dla innych regionów województwa.

 

Nagrodę „ALCHEMIKA KONECKIEGO”, w tym roku Powiatowe Forum Pracodawców przyznało Zakładowi Stolarskiemu Pana Henryka Szustaka. Zakład mieści się na Dyszowie przy ulicy Gajówka Klonowa. Przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją i wielopokoleniowym rzemiosłem wykonuje meble na zamówienie dla klientów z Polski jak i zagranicy. Zakład rozpoczął działalność w 1932 roku i mimo różnych przeciwności losu z powodzeniem świadczy swe usługi do dziś. Wielu z pośród kupujący wysokiej klasy wyroby Zakładu bardzo często wraca by ponownie dokonać zakupu. Wśród zadowolonych nabywców mebli Zakładu jest również grono kapłanów, a jako przykład podajemy wyposażenie zakrystii Kolegiaty Św. Mikołaja w Końskich. „Czynię to z ogromna przyjemnością, żeby taką nagrodę Panu wręczyć, tym bardziej, że to już trzecie pokolenie kultywuję tą wspaniałą tradycję” - mówił Bogdan Soboń – starosta. „Dziękuję za wyróżnienie, odbieram to jako uhonorowanie pracy mojego dziadka, ojca, barci i mojej skromnej osoby” - mówił Henryk Szustak.

Nagrodę „KOWAL LOSU” powędrował do Pani Krystyny Okoń. Pani Krystyna to dyplomowany nauczyciel II stopnia z zakresu wychowania fizycznego. To wspaniały przykład bezinteresownej pomocy i niebywałego zaangażowania w wolontariat. Od 13 lat organizatorka finału WOŚP w Końskich. Oprócz zainteresowań sportowych posiada szeroko rozumiane zainteresowania humanistyczne. „Pani Krystyna z pewnością jest „Kowalem” pewnej tradycji, pewnej nauki w przekazywaniu młodym pokoleniom tego co najcenniejsze. Myślę, że przemysł jest ważny, ale duch chyba jest najważniejszy i to nauczanie, wychowanie i pielęgnowanie takich postaw jak prezentuje nasza dzisiejsza bohaterka jest czymś niezmiernie istotnym” - mówił Bogdan Soboń – starosta. „Serdecznie dziękuję wszystkim tym, że właśnie ja otrzymałam to piękne wyróżnienie, ale myślę, że najważniejsza nie jest tu moja osoba lecz zauważenie tego jak bardzo ważna jest praca wolontariacka w naszym życiu i otoczeniu” - mówiła Krystyna Okoń – laureatka nagrody. „Pani Krystyna była „Kowalem losu” wielu pokoleń młodych ludzi między innymi i mojej osoby, dlatego w imieniu mieszkańców MiG Końskie chciałbym za tę „Kuźnię charakteru” serdecznie podziękować i pochylić się nisko do stóp” - mówił Michał Cichocki – burmistrz.

Nagrodę „GWOŹDZIA SEZONU 2011” otrzymała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie oraz Centrum Informacji Turystycznej. Kapituła zdecydowała o przyznaniu laureatom tej zaszczytnej nagrody za zorganizowanie wystawy pod tytułem „KOŃSKIE – podróż sentymentalna”. Na jej pomysł wpadły dwie wspaniałe osoby, a były to: Magda Weber i Agnieszka Werens – pracownice CIT. Panie poprzez różne formy kontaktu pośredniego i bezpośredniego do mieszkańców Końskich postanowiły zaapelować i poprosić o udostępnienie archiwalnych zdjęć prezentujących dawne ulice, pomniki, place, park czy kamienice. Pomysł chwycił i udało się zorganizować orginalną wystawę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dodajmy, że prezentację archiwalnych zdjęć połączono z nowymi fotografiami przedstawiającymi te same miejsca, co pozwoliło na uzyskanie szczególnych wrażeń zwiedzającym. „To są fantastyczne dziewczyny, które w głowach mają tyle pomysłów, że mogłyby obdzielić nimi pół Końskich, czekamy z niecierpliwością, co też wymyślą jesienią, czy wiosną” - mówiła o laureatkach wręczając nagrodę redaktor Marzena Kądziela. „Cóż począć jak się ma taka załogę. Serdecznie dziękuję pracownikom Biblioteki. Myślę, że następny sezon mamy stracony bo Piotr Salata wydał płytę, ale myślę też, że będziemy w czołówce, bo Biblioteka, powiem nie skromnie trudna jest do pokonania, gdyż każda nasza impreza nadaje się na imprezę roku” - mówił Dariusz Kowalczyk - dyrektor Biblioteki.

 

 

Na zakończenie przyszła pora na wręczenie sztandarowych wyróżnień jakimi są „MARKI KONECKIE”. I tak w tym roku prestiżową statuetkę „KOŁA WODNEGO” otrzymali:

Tadeusz Nowakowski – brygadier w stanie spoczynku, emerytowany strażak i jednocześnie były zastępca komendanta powiatowego, a także sekretarz Zarządu wojewódzkiego i powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Osoba Pana Tadeusza jest postrzegana przez środowisko strażackie i nie tylko, jako człowiek o niezmiernie energicznej naturze. Nieustanna aktywność Pana Tadeusza wnosi wiele pozytywnej energii w środowisko i skutkuje szerokim wachlarzem działań, które pozwalają pozyskiwać dotacje finansowe na zakup nowoczesnych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla terenu powiatu. „Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w tym wyróżnieniu mojego kolegi i druha Tadeusza Nowakowskiego. Jako prezes Zarządu wojewódzkiego ZOSP potwierdzam w całej rozciągłości wygłoszona laudację na jego temat i chce poinformować, że jest następne 150 tys. złotych dla Fałkowa na kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy” - tak o laureacie mówił Mirosław Pawlak – poseł na Sejm RP.

Pracownia Ceramiczna działająca w Osiedlowym Klubie „Kaesemek” w Końskich. Nagrodę osobiście odbierali: Paweł Stasiński i Adam Dzierzgwa. W pomieszczeniach pracowni swe talenty artystyczne rozwijają nie tylko ludzie zdrowi, ale również osoby niepełnosprawne, które mogą realizować swoje talenty. W jej pracowniach spotykają się ludzie w różnym wieku, co pozwoliło zbudować wspólnotę osób, która poprzez rozwój indywidualny pomaga też innym. Organizowane wystawy z roku na rok zdobywają uznanie nie tylko na arenie województwa, ale również i na arenie ogólnopolskiej, co z całą pewnością przyczynia się również do promocji regionu koneckiego. „Sztuka wyzwala, piękno wyzwala”- tak laureatów w krótkich, lecz niezwykle wymownych słowach scharakteryzował Wit Chamera – prowadzący galę wręczania tegorocznych „MAREK KONECKICH”.

Stowarzyszenie Tradycji i Historii Oręża Polskiego „RUDY” w Komaszycach. Kapituła „Marki Koneckiej” przyznała nagrodę Stowarzyszeniu za prowadzenie działalności edukacyjnej, która propaguje wiedzę o historii i tradycji wojskowości poprzez organizowanie interesujących pokazów, prelekcji i przede wszystkim niezmiernie inspirujących inscenizacji bitew, które skupiają setki, a nawet tysiące zaciekawionych widzów. Stowarzyszenie dzięki pasji ludzi należących do organizacji stara się równie pozyskiwać i odrestaurowywać zabytkowe pojazdy militarne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dając tym samym również możliwość zapoznania się z tradycją i techniką lat międzywojennych i wojennych.

 

Na zakończenie wszyscy laureaci tegorocznych „KUŹNIC KONECKICH 2012” zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana i słodki poczęstunek w postaci tortu. „Przyjaciele Kuźnic”, którzy cały czas nam pomagają, jak również „Kowal Losu”, czy „Alchemik”, to wszystko czyni, że powiat konecki ma pewien koloryt, pewien charakter i kształt. My wszyscy ten koloryt, tą tożsamość staramy się utrzymywać i za to utrzymywanie tej tradycji dla przyszłych pokoleń ja serdecznie chciałbym wyrazić Państwu wdzięczność” - mówił na zakończenie Bogdan Soboń – starosta. Ostatnim akcentem pierwszego dnia wydarzenia był koncert zespołu „Roxette Cover Band”.