W dniu 29 maja br. w Gminie Ruda Maleniecka 12 par małżeńskich obchodziło piękny jubileusz 50 - lecia małżeństwa. Pary podczas uroczystości odebrały okolicznościowe medale od Prezydenta RP – Karola Nawrockiego. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej, której przewodniczył proboszcz ks. Paweł Węgrzynowski. Następnie uczestnicy w towarzystwie przedstawicieli szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz najbliższych, przeszli do Gminnego Centrum Kultury, gdzie poprowadzona została część artystyczna jubileuszu w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.
Centralnym punktem wydarzenia było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale każdej z wyróżnionych par osobiście wręczała Wójt Gminy Ruda Maleniecka - Jolanta Orman. Wspólne życzenia dostojnym jubilatom składali: Andrzej Pruś - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jarosław Staciwa - Wicestarosta Konecki, Jolanta Orman – Wójt Gminy Ruda Maleniecka, Piotr Tarasiński – Przewodniczący Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej oraz Zastępca Przewodniczącego Gminy w Rudzie Malenieckiej - Andrzej Pękala.
„Gratuluję Państwu tego wspaniałego jubileuszu i jednocześnie życzę, aby ta miłość trwała i umacniała Wasze rodziny” – podkreślał Jarosław Staciwa – Wicestarosta Konecki.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali Złotym Jubilatom gromkie sto lat i skosztowali pysznego toru.
Lista Jubilatów Złotych Godów z Gminy Ruda Maleniecka:
1. Marianna i Andrzej Włodarczykowie,
2. Anna i Władysław Bartkowscy,
3. Bogusława i Kazimierz Leśniakowie,
4. Helena i Antoni Antosikowie,
5. Barbara i Janusz Wiaderni,
6. Grażyna i Włodzimierz Świerotowie,
7. Krystyna i Zbigniew Cholewa,
8. Grażyna i Lucjan Donieccy,
9. Barbara i Ryszard Marczyńscy,
10. Jadwiga i Józef Rzeźnik,
11. Irena i Ryszard Bajerowie,
12. Zofia i Stanisław Grzegorczykowie.
Paweł Kubiak
Galeria zdjęć - Złote gody...
fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich














