loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powiat konecki w ogniu strażackiego święta

Paweł Goraj - Administrator

W piątek 29 maja br. Końskie stały zdjęcie grupowe przedstawicieli powiatusię miejscem najważniejszego strażackiego święta w regonie. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone zostały z uroczystym otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz nadaniem sztandaru koneckim strażakom. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli goście, m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Grzegorz Szyszko, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Marcin Charuba, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP – Krzysztof Wacławek, Wojewoda Świętokrzyski – Józef Bryk wraz z zastępcą Michałem Skotnickim, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Renata Janik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski, burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin z terenu powiatu i inni.

 

Powiat Konecki tego dnia reprezentował Starosta Konecki – Grzegorz Piec, któremu towarzyszyli: Członkowie Zarządu Powiatu – Dariusz Banasik, Wojciech Owczarek, Danuta Leśniewicz, Prezes Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” – Izabela Arwaj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich – Jacek Werens.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kolegiacie św. Mikołaja odprawioną przez biskupa diecezji radomskiej Marka Solarczyka. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przenieśli się na miejsce głównych uroczystości przy ulicy Warszawskiej 49D, gdzie odbył się oficjalny apel z udziałem kompanii honorowych i pocztów sztandarowych.

Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia oraz awanse dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy z terenu województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz profesjonalizm w nawet najtrudniejszych sytuacjach.

Szczególnym momentem obchodów było symboliczne otwarcie nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Końskich. To nowoczesny obiekt, który z pewnością znacząco poprawi warunki pracy strażaków, ale także zdecydowanie zwiększy możliwości operacyjne jednostki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i stoisko edukacyjne Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, które dodały uroczystości rodzinnego charakteru.

Strażacy każdego dnia udowadniają, że służba drugiemu człowiekowi to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim misja i ogromna odpowiedzialność. Dzisiejsze wydarzenie jest wyrazem wdzięczności za ich odwagę, poświęcenie i gotowość do działania niezależnie od okoliczności. Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom PSP, ale i druhom OSP za to, że mieszkańcy powiatu koneckiego, a także całego województwa świętokrzyskiego, mogą czuć się bezpiecznie – mówił po uroczystości starosta konecki – Grzegorz Piec.

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Końskich były nie tylko okazją do uhonorowania strażaków za ich codzienną służbę, ale również momentem integracji środowiska pożarniczego i podkreślenia roli, jaką odgrywa w systemie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

Małgorzata Młynarczyk

Galeria zdjęć - Powiat Konecki...

2  3  4

5  6  7

7  8  9

10  11  12

13  14  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

44  45  46

47  48  49

50  51  52

53  54  56

fot. Małgorzata Młynarczyk, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich