loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KUŹNICE KONECKIE 2012 - POKAZ WSCHODNICH SZTUK WALKI - KARATE KYOKUSHIN

Organizatorzy w drugim dniu Kuźniczdjęcie kuźnice 2012 - pokaz karate Koneckich 2012 również przygotowali wiele atrakcji, jedną z nich był - „Pokaz wschodnich sztuk walki”. Pokaz przygotowała konecka Sekcja Karate Kyokushin pod opieką instruktora Mateusza Garbacza, która istnieje już od 1993 roku. Mateusz to utalentowany, wszechstronny zawodnik, który ma już na swoim koncie wiele tytułów. Jest człowiekiem niezwykle skromnym i sam mówi o sobie, że jest „chłopakiem, który po prostu ćwiczy karate...”. W sali treningowej członkowie Sekcji Karate ćwiczą walkę sportową, która opiera się na wieloletniej tradycji i wyznaczonych wartościach. „ Karate tworzone przez wiele lat ma ogromne tradycje oraz bardzo mocny system wartości. Kształtuje charakter.

Ja chciałbym, aby Karate było otwarte i radosne. Chciałbym również, aby ćwiczący wraz z ciężkim treningiem stawali się lepszymi ludźmi, żeby byli zdrowi, odważniejsi, bardziej pewni siebie i jednocześnie skromni oraz pełni pokory” - mówił Mateusz Garbacz. W sztuce walki Karate rękami uderza się na korpus przeciwnika, natomiast nogami na tułów, nogi i głowę. Pokaz zgromadził liczną grupę widzów, którzy z ogromnym zaciekawieniem obserwowali umiejętności sportowców. Wszystkie kombinacje ciosów szczegółowo objaśniali uczestnicy pokazu. Po zakończonej walce zawodnicy zawsze podają sobie ręce i poza matą są przyjaciółmi. Pokaz obejmował krótkie walki, które w wykonaniu dorosłych wyglądały szczególnie efektownie i robiły na zgromadzonej publiczności duże wrażenie. Publiczność z zapartym tchem obserwowała rozbijanie kilku ułożonych jeden na drugim pustaków, a niektórzy szczególnie Panie podchodziły po zakończonym pokazie do rozbitych pustaków, aby sprawdzić, czy na pewno wszystkie pękły i wykluczyć jakąkolwiek mistyfikacje. Wszystkim uczestnikom pokazu gratulujemy wspaniałych umiejętności i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.