17 maja br. w kościele parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich podczas uroczystej mszy św. o godzinie 12.15 obchodziliśmy 40 – lecie posługi kapłańskiej proboszcza ks. Artura Kowalczyka. Ksiądz kanonik przyjął święcenia kapłańskie 17 maja 1986 roku w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Formacje seminaryjną odbywał w seminarium Diecezji Sandomiersko - Radomskiej, a po utworzeniu Diecezji Radomskiej kontynuował studia w Radomskim Wyższym Seminarium Duchownym. Po święceniach pracował m.in. jako wikariusz w parafiach: w Żarnowie, Szydłowcu i Radomiu. Był proboszczem i budowniczym parafii pw. Ducha Świętego w Zwoleniu. Od 12 lat jest proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich, a także kapelanem szpitala Św. Łukasza w Końskich.
„To piękny jubileusz, wieloletniej posługi kapłańskiej. Ksiądz proboszcz, to kapłan od zawsze oddany Bogu, Kościołowi i lokalnej społeczności. Jednocześnie bardzo życzliwy i skromny kapelan, który jest otwarty na potrzeby drugiego człowieka. W tym wyjątkowym czasie w imieniu swoim i całego Zarządu składam na ręce proboszcza podziękowania za wieloletnią posługę i nieustanne zaangażowanie duszpasterskie. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan i Maryja otaczają Cię opieką” – podkreśla starosta - Grzegorz Piec.
Paweł Kubiak














