loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

OBCHODY 50 – LECIA LETNISKA W SIELPI

24 czerwca 2012 roku uroczyście rozpoczęto zdjęcie otwarcie boiskainaugurację Jubileuszowych obchodów 50 - lecia letniska w Sielpi. Jest to szereg imprez sportowych i kulturalnych przygotowanych nie tylko dla społeczności lokalnej, ale także dla przebywających w Sielpi wczasowiczów, które odbywać się będą od maja do września br. W czasie uroczystego spotkania zaprezentowano przybyłym gościom okolicznościową wystawę fotograficzną przedstawiającą półwiecze działalności kąpieliska i letniska znanego w całej Polsce. Podczas inauguracji obchodów otwarto wielofunkcyjne boisko sportowe. Wczasowicze przebywający w Sielpi będą mogli wzmacniać swoją tężyznę fizyczną uprawiając siatkówkę, koszykówkę, tenis ziemny oraz piłkę ręczną.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicestarosta konecki Andrzej Marek Lenart, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk. Boisko to wybudowane zostało w ramach dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się również zakończenie XX Koneckiego Maratonu Pieszego na dystansie 50 kilometrów, którego organizatorem był PTTK w Końskich. Dla wszystkich uczestników przygotowano okolicznościowe dyplomy i medale, które zostały wręczone przez władze samorządowe. Warto zaznaczyć, że wśród ponad 150 uczestników maratonu byli obecni przedstawiciele ze Słowacji i Ukrainy.

 

Galeria - Letnisko w Sielpi ...