loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

SZKOŁY STASZICOWSKIE MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO

Reprezentacje kilkunastu szkół noszących imię zdjęcie szkoły staszicowskieStanisława Staszica z całej Polski gościły w Stąporkowie. Uczniowie i nauczyciele brali udział w staszicowskim sympozjum. XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Szkół Staszicowskich odbywało się przez dwa dni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. Z tej okazji do stąporkowskiej szkoły przybyło wiele gości z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele takich miast jak Szczecin, Białystok czy Orneta. Sympozjum było wyjątkowe, bowiem związane było z jubileuszem 25-lecia Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich, 35-lecia nadanie ZSP w Stąporkowie imienia Stanisława Staszica oraz 65-lecia powstania w Stąporkowie pierwszej szkoły ponadpodstawowej.

 

Dyrektor szkoły Hanna Rzepka powitała gości, wśród których znaleźli się między innymi poseł na Sejm Lucjan Pietrzczyk, starosta konecki Bogdan Soboń, przewodniczący rady powiatu Wiesław Skowron, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, radni, a także byli dyrektorzy szkoły Zofia Komorowska i Bronisław Bury. Bronisław Bury był nie tylko gościem, ale i gospodarzem, bowiem to on był 25 lat temu jednym z inicjatorów utworzenia Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich, który później przyjął nazwę Towarzystwa Przyjaciół Szkół Staszicowskich. Przedstawił zgromadzonym gościom okolicznościową statuetkę „Pozytywisty Roku 2011”, które przyznała specjalna kapituła za działalność Towarzystwa. Uczniowie ukazali postać swego patrona, Stanisława Staszica, za pomocą przedstawienia teatralnego przygotowanego pod opieką nauczycielek: Doroty Kosierkiewicz, Anny Misiowiec i Marzeny Maleszak. W czasie okolicznościowej sesji naukowej – prof. dr hab. Stanisław Kaczor, prezes stowarzyszenia Bronisław Bury; Józef Olejniczak – dyrektor Muzeum St. Staszica w Pile dyskutowali na temat patrona i o wychowawczych aspektach Klubu Szkół Staszicowskich.

 

Galeria - Szkoły Staszicowskie ...