loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

100 URODZINY KARPIA KRÓLEWSKIEGO W RUDZIE MALENIECKIEJ – FESTYN RODZINNY

10 czerwca 2012 roku na terenie zdjęcie festyn w rudziegminy Ruda Maleniecka odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „100 Lat z Królewskim Karpiem w Rudzie Malenieckiej”. Tradycje związane z hodowlą Karpia Królewskiego na terenie Rudy Malenieckiej mają bogatą historię i na pewno zobowiązują. W związku z tym faktem imprezę rozpoczęto od zawodów wędkarskich, w których bezkonkurencyjni okazali się wędkarze z Koła Miejskiego w Końskich łowiąc, aż 13,5 kg ryb, a wszystkie złowione ryby powędrowały z powrotem do wody po zakończeniu zawodów – podkreślali wędkarze. Zgromadzonych gości przywitał gospodarz Festynu wójt gminy Ruda Maleniecka - Leszek Kuca, który w towarzystwie - Krzysztofa Skiby zachęcał do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w imprezie.

 

Wśród gości nie zabrakło również gospodarza powiatu w osobie - Bogdana Sobonia – starosty oraz przedstawiciela województwa w osobie Grzegorza Świercza – wicemarszałka województwa świętokrzyskiego. Nad imprezą czuwali również koneccy funkcjonariusze, którzy w towarzystwie komendanta - Waldemara Cisowskiego dbali o bezpieczeństwo wszystkich gości. Funkcjonariusze przygotowali również pewną atrakcję w postaci pokazu elementów posłuszeństwa, tresury oraz obrony psa policyjnego, która bardzo zaciekawiła publiczność. Na imprezie nie zabrakło nagród dla laureatów konkursów: fotograficznego, plastycznego, czy wiedzy historycznej. Maleniecką scenę zdominowały występy dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Były bajki, wiersze, występy teatralne, piosenki, wśród których dominował akcent karpia i wody. Najmłodsi oprócz występów wokalnych pokazali również wiele występów tanecznych oraz w specjalnie przygotowanych na tą okazję choreografiach. Wszystkie występy bacznie śledzili opiekunowie i rodzice, którzy z nieukrywaną dumą patrzyli na swoje pociechy. Bezkonkurencyjną gwiazdą okazał się Krzysztof Skiba - lider zespołu Big Cyc, który zawsze potrafił odnaleźć się w sytuacji i ze szczyptą humoru i ironii zabawiał publiczność. Na scenie z dość ambitnym programem muzycznym pojawił się doskonale znany mieszkańcom Rudy Malenieckiej zespół Rekrut. Talenty wokalne w tym dniu zaprezentowali również Marek Elimer, któremu towarzyszył zespół Jackpot oraz Dominika Kasprzycka, laureatka „Szansy na Sukces” i „Idola”. Wśród popisów wokalnych nie zabrakło również akcentów piosenki włoskiej oraz amerykańskiej. Na scenie pojawił się także Elvis Presley, który we wspaniałej choreografii zaśpiewał kilka słynnych przebojów. Za sceną organizatorzy przygotowali dziecięce miasteczko, z którego zupełnie bezpłatnie mogły korzystać wszystkie dzieci. Na stoiskach można było obejrzeć między innymi trofea myśliwskie oraz dzieła rzeźbiarskie i malarskie Moniki Kumor, Barbary Brzozy oraz Grażyny Kumor.

 

Galeria - Festyn w Rudzie ...